• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-3984-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

راه اندازی شهرک سوغات صنعت آبنبات بجنورد را زنده می کند/
تعداد آبنبات ریزی های بجنورد به 30 واحد رسید

رئیس اتحادیه آبنبات ریزی های بجنورد گفت: راه اندازی شهرک سوغات در بجنورد صنعت آبنبات ریزی این شهر را زنده می کند.

رضا فدایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه قیمت مواد اولیه تولید آبنیات روز به روز در حال افزایش است، افزود: به عنوان مثال هرکیلوگرم قیمت هل از 80 هزار تومان به 300 هزار تومان، نارگیل از 15 هزار تومان به 30 هزار تومان، شکر از دو هزار و 800 هزار تومان به 23 هزار تومان و پلاستیک از 16 هزار تومان به حدود 30 هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: این درحالیست که قیمت آبنبات در گذشته به طور میانگین پنج هزار و 500 تومان بوده و هم اکنون نیز همین رقم است و تولیدکنندگان آبنبات هیچ سودی عاید آن ها نمی شود.

فدایی اظهار کرد: در حال حاضر تولیدکنندگان چاره ای جزء تعطیلی واحدهای خود ندارند چراکه هیچ سودی عاید آن ها نمی شود.

وی بیان کرد: در گذشته حدود 200 واحد آبنبات ریزی در بجنورد فعال بود که به 80 واحد رسید که هم اکنون این تعداد نیز به علت مشکلات مذکور به 30 واحد رسیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه فروش مهمترین مشکل واحدهای آبنبات ریزی است، گفت: استقبال بجنوردی از این محصول به لحاظ اینکه بیشتر قند مصرف می کنند، کم است.

وی افزود: بجنورد فاقد شهرک مستقیم سوغات است و اگر این شهرک در منطقه کنارگذر ایجاد شود تا مسافران خرید داشته باشند می توان این مشکل را حل کرد.

رئیس اتحادیه آبنبات ریزی های بجنورد اظهار کرد: در فاروج آبنبات دسته چندم مشهد را با نام آبنبات بجنورد با قیمت کیلویی 10 هزار تومان به فروش می رسانند این درحالیست که آبنبات ریزی های بجنوردی نمی توانند محصول خود را با قیمت پنج هزار تومان نیز به فروش برسانند.

وی بیمه آبنبات ریزها را یکی دیگر از مشکلات این واحدهای تولیدی بیان کرد و گفت: کارگاه های تولیدی آبنبات ریزی رد بجنورد بیمه تولیدی نیستند و باید به صورت آزاد حق بیمه خود را پرداخت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: