• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4684-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان شمالی خطاب به بانک ها تاکید کرد؛

توقف فعالیت واحدهای تولیدی ممنوع!

استاندار خراسان شمالی بر ممنوعیت توقف فعالیت واحدهای تولیدی توسط بانک های استان تاکید کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا خباز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: بار دیگر تاکید می کنم واحدهای تملک شده بانک ها باید هر چه سریع تر به سه روش احاله، اجاره به شرط تملیک و یا فراخوان عمومی تعیین تکلیف شوند .

خباز افزود: هدف ما راه اندازی و رونق واحدهای تولیدی است بنابراین بانک های استان تا جایی که امکان دارد از تملک واحدهای تولیدی جلوگیری کنند و در صورت بروز این اقدام هر چه سریعتر با سه روش مذکور نسبت به ادامه فعالیت واحد تولیدی اقدام کنند .

وی ادامه داد: تملک یک واحد تولیدی به ضرر اشتغال استان است و علاوه بر اینکه بانک عامل به پول خود نمی رسد، موجب بیکاری کارگران و تحمیل پرداخت حقوق بیکاری آنان از سوی تامین اجتماعی خواهد شد و تاکید می کنم آمارهای اعلام شده باید با واقعیت همخوانی داشته باشد .

خباز خاطرنشان کرد: بار دیگر بر تشکیل گروه نظارت استان تاکید می کنم تا تسهیلات ارائه شده به واحدهای تولیدی در مسیر خود هزینه شود و همچنین در گزارشی از سوی سازمان تامین اجتماعی و شرکت شهرک های صنعتی استان میزان اشتغال ایجاد شده بر اساس تعهد اولیه سرمایه گذار واحد تولیدی، بررسی شود .

وی بیان کرد: درخواست بررسی معوقات بانکی واحدهای تولیدی استان را که تسهیلات خود را از بانک های خارج استان گرفته اندف برای بررسی و صدور رای نهایی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور معرفی خواهیم کرد .

در این نشست هم چنین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی گفت: مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید باید اجرایی شود و بانک های عامل و متقاضیان دریافت تسهیلات باید به تعهدات خود پایبند باشند .

مجید پورعیسی افزود: هدف ما و تمامی بانک های عامل حمایت لازم برای راه اندازی و رونق واحدهای تولیدی استان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: