• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4784-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون امور اقتصادی استاندار:

برنامه عملیاتی توسعه صنعت گیاهان دارویی خراسان شمالی تا ۱۴۰۰ پیش بینی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی گفت: منطبق بر سند ملی توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی باید برنامه عملیاتی توسعه این صنعت تا ۱۴۰۰ برای خراسان شمالی پیش بینی و ارائه شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، مجید پورعیسی در سومین نشست کارگروه سرمایه گذاری و توسعه صنعت گیاهان دارویی استان در سال جاری اظهار کرد: توانمندی ها و قابلیت های فراوانی در حوزه گیاهان دارویی در خراسان شمالی وجود دارد که باید این ظرفیت های بالقوه با مشارکت و هم افزایی تمامی دستگاه های اجرایی به فعلیت دربیاید.

وی افزود: در نشست بعدی باید برش استانی سند ملی توسعه گیاهان دارویی هم ارائه و وظایف تمامی دستگاه های اجرایی مشخص شود و در ادامه سیاست گذاری ها و برنامه های عملیاتی پیش بینی و اجرایی شود؛ چرا که همه ما به اهمیت گیاهان دارویی آشنا هستیم و اکنون نیازمند اقدامات اجرایی با نگاه کارشناسانه هستیم.

 وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی مرتبط مانند سازمان جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و ... نیازهای خود در زمینه آموزش را احصا و اعلام کنند تا با توجه به حضور رئیس انجمن گیاهان دارویی ایران در خراسان شمالی، با حمایت و کمک این انجمن کلاس های آموزشی برگزار شود.

پورعیسی خاطرنشان کرد: موضوع توسعه صنعت گیاهان دارویی یکی از اولویت های برنامه ششم توسعه و سند جامع فرصت های سرمایه گذاری استان بوده و تحقق آن مستلزم نگاه و اهتمام ویژه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: