• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-3314-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

بروز بیماری های روده ای در کمین برخی از مناطق حواشی شهر بجنورد

سرپرست مرکز بهداشت بجنورد از کمین بروز بیماری های روده ای در برخی از مناطق حواشی این شهر خبر داد.

دکتر ابراهیم بازخانه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اعلام گزارشی مبنی بر اینکه در برخی از کوچه های حواشی شهر بجنورد فاضلاب رها شده و این فاضلاب ها در کوچه ها باقی مانده بود، گفت: کارشناسان ذی ربط به مناطق اعلام شده فرستاده شدند و بررسی های لازم به عمل آمد.

وی با بیان اینکه در برخی از این کوچه ها شرکت اب و فاضلاب، اسفالت کوچه را حفاری و طرح فاضلاب را اجرا کرده بود، افزود: اما هنوز حفاری انجام شده توسط شهرداری مرمت نشده بود و از سوی دیگر ساختمان سازی هایی نیز انجام شده بود که نخاله ها رها شده بودند.

بازخانه در پاسخ به این سوال که برخی از خانواده ها فاضلاب حاصل از شست و شوی ظروف، لباس و ... را به داخل کوچه انتقال می دهند و از سوی دیگر توان مالی لازم برای اینکه به فاضلاب شهری متصل شوند را ندارند؟ اظهار کرد: با خانواده های یکی از محلات صحبت شد تا در صورت عدم توانایی اتصال به فاضلاب شهری، چاه هایی را در داخل حیات منزل حفر و از انتقال فاضلاب به داخل کوچه ها جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: گزارش کامل از وضعیت محلات گزارش شده با این مشکلات تهیه شده است و قرار بر این است تا در کارگروه سلامت و امنیت غذایی  مطرح شود.

به گفته وی رها سازی فاضلاب و نخاله های ساختمان احتمال خطر ابتلا به بیماری های روده ای را در میان ساکنان منطقه فراهم می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: