• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4984-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی:

فرهنگ تعاون در اقتصاد کشور ضعیف است

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: فرهنگ تعاون در اقتصاد کشور ضعیف است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمود ثمینی در سیزدهمین جشنواره تعاونی ها با بیان اینکه سرمایه های سرگردان سبب ایجاد تورم شده است، خاطر نشان کرد: باید در بخش اقتصاد در بین تعاونی ها، مردم، مسئولان و افراد فعال در حوزه اقتصاد مفهوم مشترک شکل بگیرد چراکه تا کنون نتوانسته ایم سرمایه های سرگردان را جمع آوری کنیم و این سبب ایجاد تورم در کشور شده است .

وی درباره اینکه فرهنگ تعاون باید درست برای مردم تبیین شود، اظهار کرد: در تمام زمینه ها فرهنگ تعاون کشور ما در دنیا حرف اول را می زند اما در بخش اقتصاد توفیقات بسیار کمی بدست آورده است و علت آن نیز نهادینه نشدن درست مفهوم تعاون است.

ثمینی تصریح کرد: باید تحت هر شرایطی از سرمایه های خود در تعاونی ها دفاع کنیم و تا آخر راه، پای کار بمانیم.

وی با بیان اینکه اداره تعاون بخش خصوصی است، ادامه داد: به دلیل تبیین نادرست در بین مردم تعداد زیادی از مردم فکر می کنند این اداره بخش دولتی است در صورتی که اداره تعاون بخش خصوصی است و باید از این بخش  حمایت شود .

نوری مدیر کل اداره کار و تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی نیز در ادامه ی جلسه افزود: شرایط اقتصادی کنونی کشور سخت و شکننده است و اراده قوی می خواهد .

وی خاطرنشان کرد: در استان سه کارآفرین برتر ملی داشتیم و باید از آن ها حمایت شود.

نوری اظهار کرد: منافع فرد نباید برمنافع جمع حاکم باشد چراکه گروهی به اسم منافع عمومی از منافع فردی بهره می برند و این به ضرر کشور و استان است .

وی درخاتمه تصریح کرد: در رقابت های منفعت طلبانه باید تلاش کنیم منافع جمع حاکم باشد اگر انجام شود تحولی بی نظیر در اقتصاد اتفاق خواهد افتاد که اگر این کار را انجام ندهیم همه با هم ضرر خواهیم کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: