• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-3714-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

فرمانده انتظامی خراسان شمالی:

عامل انسانی بالاترین سهم را در تصادفات و حوادث دارد /کاهش تصادفات فوتی در محورهای استان

فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: عامل انسانی بالاترین سهم را در تصادفات و حوادث دارد .
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، سردار علیرضا مظاهری  در نشست با خبرنگاران گفت: جاده و راه ها، کیفیت خوددو ها و دیگر عوامل هم در این زمینه تاثیر گذار هستند. 
وی ادامه داد: متاسفانه روند افزایشی تصادفات در جهان مشاهده می شود که در ایران نیز در اثر این حوادث افراد زیادی فوت میکنند و مجروح می شوند. 
وی بیان کرد: تلاش همگی ما و اصحاب رسانه برای کاهش تصادفات بوده و به همین منظور جلسات متعددی با استاندار و پایانه ها و شهرداران و بخشداران و راهداران گذاشته شده است تا وضعیت را سامان دهیم. 
سردار مظاهری با اشاره به روز های پایانی شهریور و حجم بالای ترافیک گفت: شاهد افزایش ۹ درصدی تردد خوردرو ها در سال جاری در استان بوده ایم. 
وی ادامه داد: طبق آمار تصادفات درون شهری و برون شهری و پلیس راه ۵۴ درصد کاهش تصادف فوتی، ۴ درصد کاهش تصادفات جرحی، همچنین ۵۵ درصد کاهش افراد فوتی، ۵ درصد کاهش مجروحان در محورهای برون شهری و همچنین کاهش ۱۶ درصدی آمار افراد فوتی در جاده ها را شاهد بودیم که به طور کلی مجموع تصادفات استان در بخش فوتی ها ۲۴ درصد کاهش داشته است. 
مظاهری بیان کرد: علت بیشتر تصادفات عدم توجه به جلو و سرعت غیر مجاز بوده است که در ساعات ۱۲ تا ۲۰ اتفاق افتاده است. 
وی افزود: ۴۰ درصد از تصادفات را واژگونی به خود اختصاص داده است. 
وی اظهار کرد: ۲۱ درصد از تصادفات سهم موتور سواران، ۱۰ درصد سهم وانت بار ها، ۶۲ درصد سواری های شخصی و ۷ درصد نیز مربوط با سایر وسایل نقلیه بوده است.
وی اظهار داشت: در پنج ماهه سال جاری متاسفانه 107 نفر در جاده های خراسان شمالی کشته و تعداد یک هزار و 557 نفر نیز مجروح شده اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است.
مظاهری با توضیح اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون متوفیان تصادفات درون شهری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خوشبختانه 55 درصد کاهش داشته است، خاطر نشان کرد: در طول این مدت 13 نفر و در مدت مشابه سال گذشته نیز 29 نفر در اثر تصادفات درون شهری جان خود را از دست داده اند.
وی ادامه داد: در مجموع از ابتدای سال جاری تا کنون 120 نفر در تصادفات جاده ای و درون شهری جان خود را از دست داده اند که این تعداد خوشبختانه کاهش 24 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.
فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی ادامه داد: خوشبختانه آمار مجروحین حوادث رانندگی هم در حوزه جاده ای و هم در حوزه درون شهری با یک درصد کاهش همراه بود.
مظاهری در پاسخ به این سوال که اقدامات پلیس برای کاهش تصادفات چه بوده است؟گفت: رصد عملکرد کارکنان، نظارت بر عملکرد گشتی ها، افزایش دوربین ها و دیگر اقدامات از فعالیت های پلیس بوده است. 
فرمانده انتظامی خراسان شمالی همچنین از تشدید طرح برخورد با رانندگان متخلف خبر داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: