• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-7287-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

کمبود بودجه و امکانات، بزرگترین دغدغه فیلم‌سازان خراسان شمالی

سرپرست انجمن سینمای جوانان خراسان شمالی گفت: متاسفانه بزرگترین دغدغه فیلم سازان، بودجه و نبود امکانات درخور و شایسته علاقه مندان و فیلم سازان در استان است.

محمدرضا علی آبادی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، گفت: انجمن سینمای جوانان با دو رکن اصلی تشکیل شده است که در مرحله اول آموزش فیلم سازی است و در مرحله بعد تولید فیلم کوتاه است.

وی افزود: در کل کشور دفاتری تحت عنوان انجمن سینمای جوانان وجود دارد که حدود 60 دفتر در کشور فعال است و توسط این دفاتر به جوانان و نوجوانان آموزش های ساخت فیلم کوتاه داده می شود.

علی آبادی ادامه داد: آموزش ها به صورت کامل هفت ماهه و به صورت تک درس است و علاقه مندان بعد از یادگیری وارد تولید فیلم می شوند.

علی آبادی بیان کرد: رسالت دیگر این انجمن حمایت از فیلم و فیلم سازان است که در برخی موارد فیلم ها به تهران ارسال می شود و بودجه از تهران گرفته می شود و برخی اوقات با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد استان این امر تحقق پیدا می کند.

وی ضمن تشکر از اداره کل فرهنگ و ارشاد استان گفت: خواستار حمایت های استانداری و فرامانداری نیز هستیم، به این علت که در انجمن سینمای جوانان به عنوان محلی سالم و دنج و دور از کاغذ بازی های اداری، جوانان و نوجوانان مشغول یادگیری و کار می شوند.

علی آبادی در پاسخ به این سوال که با توجه به این که 21 شهریور ماه به نام سینما اسم گرفته است، برنامه شما برای این روز چیست؟ گفت: بنا داشتیم با همکاری موسسه فرهنگی هنری ایده در هفنه گذشته جشنی درخور و شایسته برگزار کنیم اما با توجه به ورود به ماه محرم، این برنامه به بعد از ماه محرم موکول شد.

وی ادامه داد: علاقه مندان می توانند از طریق کانال انجمن در فضای مجازی، ارتباط حضوری، تماس تلفنی و دیگر راه ها برای آگاهی از فعالیت های انجمن و یا برای شرکت در دوره های آموزشی ارتباط برقرار کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: