• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1886-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

مشاور وزیر آموزش و پرورش:

حقوق فرهنگیان اندک است

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: حقوق فرهنگیان اندک است.
به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، منصور مجاوری در آئین تودیع و معارفه سرپرست آموزش و پرورش استان اظهار کرد: بهترین شرایط و امکانات را داریم اما فرهنگیان ما شرایط مناسبی ندارند.
وی با بیان اینکه که حقوق فرهنگیان کم است و در شرایط نامناسب زندگی قرار دارند، ادامه داد: اگر به دنبال کشور توسعه یافته هستیم سرچشمه اصلی آموزش و پرورش است معلمی که شرایط خوب داشته باشد فرهنگ سازی درستی نیز انجام می دهد.
وی تاکید کرد: فرهنگیان از بهترین و فرهیخته ترین افراد در آموزش و پرورش هستند و به دلیل سطح دانشی که از آن برخوردارند مورد اعتماد خانواده ها هستند.
مجاوری افزود: ارکان نظام باید توجه کنند که فرهنگیان کارمندان دولت نیستند بلکه سرمایه های جامعه هستند پس باید به این اداره که نسل آینده را آموزش می دهد اهمیت بسیاری داده شود.
مشاور وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهار کرد: مهارت ورزی مقدم بر آموزش های تئوری است.
 وی با بیان اینکه عادت حافظه گرایی باید ترک شود، خاطرنشان کرد: دائم کتاب های مختلف را به زور در حافظه دانش آموزان می گنجانیم که این نتیجه مطلوبی ندارد، سیاست وزیر آموزش و پرورش مهارت ورزی است تا با این نگرش علم دانش آموزان عملی شود.
وی ادامه داد: در زمان حال به کسی می شود گفت باسواد که خواندن و نوشتن بداند، کار با کامپیوتر را بداند، زبان انگلیسی را آموخته باشد و به یک مهارت تسلط داشته باشد از همین جهت به دنبال مهارت ورزی هستیم.
مشاور وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: قدرت واقعی باید به مدارس داده شود، هدف وزیر آموزش و پرورش مدرسه محوری است بسیاری از اختیارات در رابطه با منابع را باید به سطح مدارس ببریم و به دنبال تعالی مدیریت هستیم.
مجاوری در پایان تصریح تاکید کرد: بحث اخلاق حرفه ای بسیار مهم است زمانی دارای اخلاق حرفه ای هستیم که با ارباب رجوع خود بهترین برخورد را داشته باشیم باید هم افزایی در آموزش و پرورش بیشتر باشد و تمام ارگان ها باید همکاری کنند و آموزش و پرورش را حمایت کنند.
وی در ادامه افزود:  مهر امسال مهر حسینی است و باید آموزش اهداف و حرکت های بزرگ امام حسین(ع) به دانش آموزان سرلوحه آموزش ها باشد.
به گزارش ایسنا، در این مراسم عباس سعیدی به عنوان سرپرست آموزش و پرورش خراسان شمالی معرفی و از زحمات براتعلی حاتمی مدیرکل پیشین این نهاد که به کسوت بازنشستگی نائل شده است، تقدیر شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: