• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-7487-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

کشور به گسترش مشارکت های گروهی نیاز دارد

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: نیاز کشور به گسترش مشارکت های گروهی است.
مجاوری در حاشیه آئین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی با بیان اینکه  طی چند دهه گذشته از تربیت فرزندان فاصله گرفتیم خاطر نشان کرد: جایگاه و شخصیت دانش آموز در محیط گروهی شناخته می شود  و مقام عالی وزارت در این خصوص بحث آزمون های گروهی را مطرح کردند.
وی تاکید کرد: یکی از مباحث مهم در آموزش و پرورش تربیت دانش آموزان است، معاونت پرورشی وزارت، اداره کل امور فرهنگی وهنری، سازمان پژوهش وکانون های فکری به صورت خاص مسئولیت یافتند که در مورد های مختلف مهارت های اجتماعی را با دانش آموزان کار کنند.
مجاوری در ادامه افزود: نیاز داریم با دانش آموزان از بعد فرهنگی صحبت کنیم، دانش آموز به کتاب دسترسی دارد ولی برای آموزش زندگی اجتماعی فرصت همیشگی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه در حال مذاکره با کارخانه ها و صنایع هستیم، اظهار کرد: دانش آموزان باید بازدید های علمی داشته باشند با همکاری دانشکده های علوم تربیتی و انجمن اولیا و مربیان برنامه های مختلف رفتاری برای دانش آموزان داریم دانش آموز ابتدایی باید از اول چهارچوب های درست زندگی کردن را بیاموزد تا آماده شود در مقطع متوسطه به شغل مورد نظر دست پیدا کند و در اجتماع به عنوان یک انسان با شخصیت که دارای حقوق شهروندی است از حقوق خود دفاع کند.
مشاور وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: دانش آموزی که از پایه مهارت های اجتماعی را آموخته باشد می تواند هم برای دیگران و همچنین برای خود احترام قائل شود که این یعنی رشد شخصیتی فرد کامل شده است.
وی در خصوص آزمون های مدارس خاص اظهار کرد: بسیاری از خانواده ها رضایت دارند که در مقطع ابتدایی از بچه ها آزمون نگیریم دانش آموز نباید استرس و نگرانی داشته باشد.
مجاوری تصریح کرد: دانش آموز باید کودکی کند و کار خلاقانه انجام دهد اگر دانش آموز نگران نمره باشد از کار خلاقانه فاصله می گیرد و ما نمیتوانیم استعداد یابی درستی داشته باشیم.
وی در خاتمه افزود: اگر می خواهیم استعداد های نو را کشف کنیم باید محیط شاد و آرامی در اختیار دانش آموزن قرار دهیم در این صورت موفق خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: