• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-7887-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

هم‌اندیشی استانی سبک زندگی در خراسان شمالی آغاز شد

هم اندیشی استانی سبک زندگی در خراسان شمالی آغاز شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی؛ دبیرشورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی در نشست افتتاحیه هم اندیشی سبک زندگی خراسان شمالی در جمع تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها گفت: سرعت رشد تکنولوژی در دنیای امروز و تراکم مکانی که با آن مواجه هستیم چالش هایی را در بحث های مختلف فرهنگی به خصوص در جوامع سنتی فراهم کرده و سبک و شیوه زندگی را تغییرداده است.

حسین فرخنده، با بیان اینکه سبک زندگی به عنوان یک مسئله کاملا فرهنگی همواره مورد توجه است، اظهار داشت: این بحث فقط مختص کشور ما نیست و کشورهایی که دین و مذهب و ریشه های بنیادی دارند هم به نوعی با این مسئله درگیر هستند و این مسئله یک دغدغه جهانی است.

فرخنده، به سبک زندگی تاکید کرد و افزود: در برابر این موج تغییر و تحولاتی که به وجود آمده است در این نشست ها و جلسات به دنبال این هستیم که در وهله اول به درک درست و فهم مشترکی از این تغییر وتحولات دست یابیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در ادامه تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سفر خود به استان ٣٠ مسئله محوری را در حوزه سبک زندگی مطرح کردند که از مسایل اصلی و ضروری زندگی امروز ما به شمار می رود .

وی با اشاره به اینکه می بایست مهمترین کار در عرصه سبک زندگی طرح درست مسئله باشد تا بتوانیم به اهداف نزدیک تر باشیم، خاطرنشان کرد:  تحقق این امر نیازمند مطالعه و تحقیق است و می بایست مشارکت مردمی را مد نظر داشته باشیم.

فرخنده، در ادامه به تشکیل سه کارگروه تخصصی ذیل هم اندیشی استانی سبک زندگی اشاره  کرد و افزود: کارگروه اجتماعی به دبیری دکتر مصیب سامانیان، کارگروه فرهنگی به دبیری دکتر محمد باقر رستمی و کارگروه اقتصادی به دبیری دکتر محمد شیخ زاده برگزار خواهد شد.

در ادامه این نشست اعضای هیئت علمی دانشگاه ها به ارائه نظرات، راهکارها و پیشنهادات خود به منظور تحقق سبک زندگی پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: