• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4214-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

افزایش هفده درصدی مصدومین تصادف در خراسان شمالی

تا پایان مرداد ماه آمار مصدومین معاینه شده در مراکز پزشکی قانونی استان که ادعای مصدومیت در تصادف داشته اند، بیش از 17 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، دکتر بابک سلحشور، مدیرکل پزشک قانونی استان با اعلام این خبر افزود: تعداد مصدومین تصادف معاینه شده تا پایان مرداد ماه سال جاری، دو هزار و 349 نفر است که این آمار در مدت مشابه سال گذشته، یک هزار و 995 نفر بود.

وی گفت: تا پایان مرداد ماه آمار مصدومین معاینه شده در مراکز پزشکی قانونی استان که ادعای مصدومیت در تصادف داشته اند، 17 درصد افزایش یافته است.

عضو شورای قضایی استان افزود: متاسفانه درتابستان هر سال شاهد اوج گرفتن تعداد مصدومین تصادفات در استان هستیم و امسال نیز از این امر مستثنی نبود به طوری که بیشتر مصدومین معاینه شده تاکنون مربوط به مرداد ماه با تعداد 549 نفر است و کمترین تعداد در خرداد ماه با تعداد 396 نفر بود.

سلحشور ادامه داد: بررسی آمار تفکیک شهرستانی تعداد مصدومین تصادفات نشان داد که قریب به نیمی از مصدومین تصادفات استان در بجنورد معاینه شده اند. بدین ترتیب بیشترین مصدوم معاینه شده در شهرستان بجنورد با تعداد یک هزار و 101 نفر است و پس از آن شهرستان های شیروان با 410 نفر، اسفراین 310 نفر، آشخانه 282 نفر، جاجرم 131 نفر، و فاروج با تعداد 98 نفر قرار دارند. شهرستان راز با تعداد 17 نفر مصدوم تصادف پنج ماهه کمترین تعداد این امار را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: از تعداد کل دو هزار و 349 نفر مصدوم پنج ماهه استان 719 نفر زن و یک هزار و 630 نفر مرد بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: