• شنبه ۳۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-9887-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

دوربین داشتن کسانی که عکاس نیستند مشکل اصلی عکاسان خراسان شمالی

رئیس اتحادیه عکاسان بجنورد گفت: مشکل اصلی عکاسان خراسان شمالی، دوربین داشتن کسانی است که عکاس نیستند.

علی نوروزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی گفت: تاریخ انقلاب اسلامی توسط عکاسان ثبت و ضبط شد و تا بیش از 10 سال در مراسمات دهه فجر، عکاسان ما بودند که لحظات را در مناطق مختلف در سرما و گرما ثبت می کردند، اما با شرایط فعلی موجود همان عکاسان بیکارند.

وی افزود: مشکل ما داشتن دوربین ادارات و دفاتر پیش خوان و دیگر سازمان ها است که یا عکاس نیستند و یا در ابتدای هنر عکاسی قرار دارند و شروع به کار می کنند و نتیجه این کار کم کار شدن و بیکار شدن عکاسان واقعی بجنورد شده است.

نوروزی با اشاره به افزایش دو برابری قیمت ها بیان کرد: به علت آن که مواد اولیه ما نظیر کاغذ و دیگر مواد وارداتی هستند و همه این مواد با دلار و یا یورو معامله می شوند درخواست افزایش قیمت را داده ایم اماهنوز تصویب نشده است.

وی ادامه داد: عکاسی مدلینگ توسط عکاسان مطرح سطح شهر مجاز و قانونی است اما متاسفانه شاهد عکس های مدلینگ بوده ایم که توسط عکاسان غیر مجاز در طبیعت و خانه ها گرفته شده است که این نیز موجب کاهش استقبال مردم از عکاسان مدلینگ قانونی در بجنورد شده است.

نوروزی گفت: علاقه مندان به رشته عکاسی می توانند به موسسات عکاسی ثبت شده و قانونی در شهر و یا به اداره فنی حرفه ای برای یادگیری این رشته مراجعه نمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: