• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-287-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

والفجر 9 ؛ دومين ضربه سنگين ايران پس از فتح فاو

رئیس اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به بازخوانی عملیات والفجر 9 در شهرستان مانه و سملقان گفت: این مراسم آغاز شده و تا پایان هفته دفاع مقدس ادامه خواهد یافت.

سرهنگ احیاء محمد امیری در گفت و و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که چرا عملیات والفجر 9 برای بازخوانی در خراسان شمالی انتخاب شده است؟ اظهار کرد: طی هشت سال دفاع مقدس 118 عملیات برگزار شد که بر اساس دستور و بالاغ مرکز در تهران هر سال یک عملیات در یکی از استان ها برگزار می شود.

وی تصریح کرد: از آنجاییکه عملیات والفجر9 در منطقه کوهستانی انجام شد و خراسان شمالی نیز منطقه ای کوهستانی است به همین دلیل تصمیم بر این گرفته شده تا این عملیات در این منطقه برگزار شود.

امیری درباره عملیات والفجر9 نیز اظهار کرد: نیروهای ایرانی در عملیات والفجر 8 توانسته بودند جزیره فاو را بگیرند و از آنجاییکه دشمن از این موضوع بسیار ناراحت بود و نمی توانست تحمل کند فشار خود را بر روی آن منطقه زیاد کرده بود و برای اینکه بتوانیم این فشار را کمتر کنیم عملیات والفجر 9 را انجام دادیم.

وی افزود: عملیات والفجر 9 رو به روی استان سلیمانیه واقع در منطقه دره شیلر، سمت راست شهرستان مریوان با هدف تصرف شهر چوار صورت گرفت که این شهر فاصله خیلی نزدیکی با سلیمانیه عراق داشت.

وی با بیان اینکه این عملیات در اسفندماه سال 64 در سخت ترین شرایط جوی صورت گرفت، ادامه داد: خوشبختانه موفق شدیم در این عملیات پیروز شویم و توانستیم فشار دشمن بر منطقه فاو را کمتر کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: