• جمعه ۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-785-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

امام جمعه بجنورد:

افرادی که در جاده ها جلوی فعالیت کامیونداران را می گیرند مفسدفی الارض هستند

امام جمعه بجنورد گفت: افرادی که در جاده ها جلوی فعالیت کامیونداران را می گیرند مفسد فی الارض هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حجت لاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به اینکه اگر در دادوستد اختلال، گران فروشی، احتکار و انبارکردن باشد یک نوع خودشکی اجتماعی است، افزود: جامعه ای که نظام اقتصادی در آن مختل شود در معرض یک نوع خودشکی جمعی قرار دارد.

وی ادامه داد: احتکار و اختلال اقتصادی مساوی با انتحار اجتماعی است.

یعقوبی خطاب به تولیدکنندگات و عرضه کنندگان کالا در بازار اظهار کرد: تولید کنندگان و توزیع کنندگان کالا باید بدانند که در امر فروش باید رضایت مردم وجود داشته باشد نه اینکه همین که آشفته بازار به وجود آمد بخواهند به هر قیمتی کالای خود را بفروشد.

وی در ادامه خطاب به مردم نیز بیان کرد: مگر قحطی به وجود آمده که اقدام به انبار کردن کالاها در خانه ها کرده اید.

خطیب نماز جمعه بجنورد با بیان اینکه فروشنده طماع و خریدار حریص در ایجاد اختلال اقتصادی مقصرند، گفت: فروشندگان حق ندارند که جنسشان را با امید فروش با قیمت بالاتر بفروشند و در حقیقت این افراد ملعون هستند.

وی افزود: از سوی دیگر دولت نیز باید به صورت جهادی کار کند نه اینکه سر ساعت سر کار بیاید و سر ساعت از محل کار خارج شود، مدیران کار کنند چراکه با انشاالله گفتن و سخنرانی کردن، مشکلات حل نمی شود.

امام جمعه بجنورد همچنین ادامه داد: مسئولان کلان کشوری به کف بازار بروند و از نزدیک با وضعیت بازار و مردم آشنا شوند.

وی در ادامه به فعالیت کامیونداران اشاره و اظهار کرد: کامیون داران در زمان جنگ خدمات ارزنده ای را به نظام ارائه دادند اما شنیده ایم که برخی از کامیون داران کم کاری می کنند.

یعقوبی خاطرنشان کرد: اما امروز روز اعتصاب نیست، اعتصاب به معنای جنگ با انقلاب است و مبادا دشمن در شما اثر کند.

وی با اشاره به اینکه از سوی دیگر برخی از افراد نیز هستند که در جاده ها برای رانندگان کامیون مشکل ایجاد می کنند، تاکید کرد: اگر کسی جلوی فعالیت کامیون داری را در جاده گرفت مفسد فی الارض است و مسئولان انتظامی و امنیتی باید آن ها را دستگیر و جلوی مردم شلاق بزنند.

خطیب نماز جمعه بجنورد در ادامه با اشاره به هشت سال دفاع مقدس گفت: شورای حفظ آثار و نشر دفاع مقدس باید هر چه سریع تر خاطرات رزمندگان پیشکوست دفاع مقدس را قبل از اینکه تبدیل به خاک شوند را به ثبت برسانند تا نسل جوان ما با رشادت ها، همکاری، هماهنگی و ایثارگری آن زمان آشنا شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: