• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1984-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خبر داد:

اعلام آمادگی 5 سرمایه گذار برای ایجاد مرکز تکثیر و پرورش عقرب و خزندگان در خراسان شمالی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از اعلام آمادگی پنج متقاضی برای ایجاد مرکز تکثیر و پرورش عقرب و خزندگانی همچون مار در این استان خبر داد.

علی اصغر مطهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه راه اندازی این گونه مراکز می تواند در توسعه اشتغال و کسب و کار در حوزه محیط زیست اثرگذار باشد، گفت: این افراد در حال طی کردن مراحل ادارای برای راه اندازی این مراکز هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از داروها همچون داروهای حوزه درمان سرطان از سم خرندگانی همچون مار تهیه می شود، افزود: در مراکز تکثیر این گونه از حیوانات پرورش و تکثیر می یابد سپس سم آن ها استحصال می شود و دوباره به دامن طبیعت بازگردانده می شوند.

مطهری ادامه داد: هم اکنون دو تا سه انستیتو وجود دارند که مجوزهای لازم را برای مارگیری از سازمان محیط زیست دریافت می کنند و بعد از اینکه سم لازم از مارها گرفته شد آن ها دوباره به چرخه طبیعت بازگردانده می شوند.

به گفته وی مارهای جعفری و کبری از جمله گونه هایی بوده که درخواست صید برای آن ها شده است.

این مقام مسئول در ادامه ایجاد قرق های اختصاصی از دیگر مواردی بوده که در می تواند کمک زیادی به تولید اشتغال در حوزه محیط زیست در این استان داشته باشد، اظهار کرد: برای راه اندازی قرق های اختصاصی در اسفراین و جاجرم متفاضی وجود داشته است و در حال حال حاضر قرق اختصاصی در جاجرم کار خود را آغاز کرده است.

وی بیان کرد: در صورتی  که تعداد حیات وحش در این قرق های اختصاصی به اندازه کافی برسد، پروانه شکار برای شکار تعداد خاصی از حیوانات صادر می شود و از این طریق شخص سرمایه گذار می تواند به سود برسد.

مطهری تاکید کرد: با اجرای این طرح علاوه بر اینکه برای افراد محلی اشتغال ایجاد می شود محایط زیست و گونه های حیوانی منطقه نیز حفظ خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: