• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1086-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

اشتغال به تحصیل 2700 دانشجو در دانشگاه‌های علمی کاربردی خراسان شمالی

سرپرست دانشگاه جامع علمی­­_کاربردی خراسان شمالی گفت: 2700 دانشجو در دانشگاه‌های علمی کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، دکتر عباس پهلوانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان شمالی در رابطه با قانون منع فعالیت مراکز علمی­_کاربردی دولتی خاطرنشان کرد: مراکز دولتی استان در حال حاضر دانشجوی جدید نمی پذیرند و فقط دانشجویان قبلی خود را دارا هستند.

وی افزود: برای مراکز دولتی موجود، اگر دانشجو داشته باشند و رشته های متفاوتی را نیز ارائه دهند به دنبال راهکار برای ادامه فعالیت  آنها خواهیم بود تا به صورت هیئت امنایی و یا نیمه دولتی به فعالیت خود ادامه دهند.

وی خاطرنشان کرد: مرکز علمی_کاربردی شهرداری از این جهت که نیمه دولتی محسوب می شود برای ادامه فعالیت خود مشکلی نخواهد داشت و می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

سرپرست دانشگاه جامع علمی­­_کاربردی خراسان شمالی اظهار کرد: باید رشته هایی در دانشگاه های علمی_کاربردی ارائه شود که بازار کار مناسبی داشته باشد و دانشجو با رغبت بیشتری وارد دانشگاه شود و این اطمینان را داشته باشد که بعد از تحصیل مهارت لازم را کسب کرده است و می تواند کارآفرین باشد.

وی افزود: رویکرد جدید علمی_کاربردی مهارت افزایی است و به دنبال افزودن رشته های جدید در مراکز هستیم که بازار کار نیز داشته باشند علاوه بر آن از فعالیت های بومی استان باشند به عنوان مثال رشته های بافت فرش کردی و ترکمن، ابریشم بافی و موسیقی مقامی از این دسته رشته ها هستند.

پهلوانی اضافه کرد: به دنبال ایجاد فعالیت های جدید با بخش خصوصی در استان هستیم به عنوان مثال خراسان شمالی قطب تولید آبنبات است بنابراین می خواهیم برای این فعالیت های بومی سرمایه گذاری کنیم و مهارت های لازم را نیز آموزش دهیم.

وی با بیان اینکه تغییر سیاست های کلان از توان خارج است، اظهار کرد: ما نمی توانیم سیاست های کلان موجود را تغییر دهیم اما به دنبال استفاده درست از شرایط موجود هستیم.

پهلوانی عنوان کرد: امسال تکمیل ظرفیت در دانشگاه های علمی_کاربردی استان نداریم زیرا هدف ما افزایش کیفیت است و به دنبال کمیت نیستیم و در بهمن ماه سیاست های جدیدی را برای جذب دانشجو دنبال خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: