• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1286-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

احداث ۴۳ باب مدرسه در خراسان‌شمالی توسط بنیاد برکت

مدیرکل سابق نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌شمالی گفت: از سوی بنیاد برکت ۴۳ باب مدرسه و پنج مسجد در مناطق محروم و مرزی استان احداث شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، ابوالقاسم بابایی، در آئین معارفه مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌شمالی اظهار کرد: طی سال‌های اخیر از سوی بنیاد برکت ۴۳ باب مدرسه و پنج مسجد با هزینه کرد ۹۰ میلیارد ریال در مناطق محروم و کم برخوردار و مرزی برای دانش‌آموزان احداث شده است.

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به خراسان‌شمالی و نگاه ویژه معظم له به مناطق محروم و کم برخوردار، گفت: اعتبارات بسیار خوبی در قالب سفر رهبری به منظور تخریب و بازسازی کلاس های درس فرسوده، اصلاح سیستم گرمایشی، تعمیر و مرمت سرویس های آبخوری دانش آموزان در سطح مدارس اختصاص یافت.

وی با اشاره به مشارکت ۷۱۴ خیر در امر مدرسه سازی در استان، افزود: طی ۱۰ سال برپایی جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان به طور میانگین خیرین هرسال بین پنج تا ۱۰ میلیارد ریال تعهد مالی برای مدرسه سازی در استان داشته اند.

بابایی با بیان اینکه توسعه فضای ورزشی در استان در اولویت بود، گفت: تاکنون ۱۹ سالن ورزشی با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان احداث شده و پنج استخر دانش آموزی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در دست ساخت است.

وی با بیان اینکه اردوگاه دانش آموزی در شهرستان اسفراین در دست ساخت است، یادآورشد: با مساعدت های استان اردوگاه شهید چمران بجنورد در فاز اول طی تابستان سال جاری با اعتبار بیش از پنج میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

بابایی با اشاره به سفر کاروان تدبیر و امید به استان، خاطرنشان کرد: خراسان شمالی پس از سیستان و بلوچستان دومین استان دارای مدارس خشتی و گلی در کشور بود که در قالب مصوبات سفر دولت یازدهم به استان و با مشارکت بنیاد برکت و بنیاد علوی مدارس خشتی و گلی مناطق دور دست و مرزی استان برچیده شد.

وی با اشاره به احداث چهارباب هنرستان فنی و حرفه ای در استان با هزینه کرد ۲۲ میلیارد تومان، یادآورشد: با توجه به کمبود فضا در مدارس استثنایی استان، در منطقه گلستان شهر بجنورد با اعتبار هفت میلیارد تومان مجتمع شبانه روزی دانش آموزان استثنایی با دو خوابگاه و کارگاه آموزشی برای دانش آموزان احداث و بهره برداری رسیده است.

بابایی با بیان اینکه طی سال های گذشته براساس قانون تخریب و بازسازی یک هزار و ۲۶۷ کلاس درس در قالب ۲۱۶ آموزشگاه بازسازی شده است، افزود: ۱۴ درصد کلاس های درس استان تخریبی بوده که با پروژه های در دست اجرا طی سال‌های آینده این شاخص به ۱۰ درصد می‌رسد.

وی با اشاره مشارکت بانک‌های استان در امر مدرسه سازی، یادآورشد: به منظور اصلاح سیستم گرمایشی مدارس استان نیز بیش از یک میلیارد ریال هزینه شدهکه در نهایت سه هزار و ۳۹۱ کلاس درس به سستم گرمایشی استاندارد مجهزشدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: