• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1886-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

افتتاح همزمان ۲۲ پروژه آموزشی و فرهنگی و ورزشی آموزش و پرورش خراسان شمالی

 ۲۲ پروژه آموزشی و فرهنگی و ورزشی آموزش و پرورش خراسان شمالی با اعتباری بیش از ۲۱ میلیارد تومان به طور همزمان افتتاح شد.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی،  معاون وزیر آموزش و پرورش  و رئیس نهضت سوادآموزی در این مراسم گفت: افتتاح این 22پروژه در مساحتی افزون بر 12 هزار متر مربع می تواند در تقویم آموزش و پرورش این استان حائز اهمیت باشد.
علی باقرزاده فاروجی اظهار داشت: مدرسه و نظام آموزشی بر تمام متغیرهای توسعه تاثیرگذار است و اقتصاد کشور، امنیت پایدار، نرخ امید به زندگی و بهبود سلامت همگی در گرو کارکردهای مدرسه است.
وی افزود: اگر مدرسه کارکردهای خود را به درستی انجام دهد می توانیم خدمات بیشتری را به بشریت ارائه دهیم و امروزه دسترسی به مدارس یکی از اهداف اصلی ما در نظآم آموزشی است؛ به طوری که سال گذشته 202 مدرسه تک نفره در کشور خدمات آموزشی ارائه داد.
محمدرضا خباز، استاندار خراسان شمالی نیز در این مراسم با بیان اینکه ۷۰درصد اعتبارات این پروژه ها از کمک های خیران و مردم بوده است، گفت: بهره مندی از ظرفیت خیران در احداث پروژه های آموزشی الزامیست و موجب رشد و توسعه در امر آموزش می شود.
وی اظهار داشت: دانش آموزان باید ضمن علم آموزی حداکثر استفاده را از فضای معنوی مدارس داشته باشند و بدانند که بزرگانی که به عظمت رسیده اند، از سرمایه علم و دانش بهره برده اند.
وی افزود: اگر شما دانش آموزان، فرهیخته، عالم و دانشمند شوید، دیگر تحت سیطره استکبار جهانی نخواهید بود اما در این مسیر نماز اول وقت خود را به جا آورید زیرا هر کسی که به مقامی رسیده به دلیل توجه به این فریضه الهی بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: