• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3684-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم بجنورد خبر داد:

کلنگ زنی پروژه بیلت همزمان با بهره برداری واحد تولیدی شمش آلومینیوم

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان از کلنگ زنی پروژه بیلت همزمان با بهره برداری واحد تولیدی شمش آلومینیوم خبر داد.

دکتر علی قربانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه این واحد تولیدی یکی از صنایع پایین دستی مجتمع آلومینیای جاجرم است، گفت: در این واحد تولیدی شمش تبدیل به قطعات کوچکتر می شود.

وی افزود: این پروژه با منابع داخلی مجتمع آلومینیا ساخته می شود و برای راه اندازی آن 20 میلیون دلار هزینه خواهد شد.

قربانی با بیان اینکه واحد تولیدی شمش آلومینیا نیز تا اواخر آذر ماه به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد: برای راه اندازی آن نیز 94 میلیون یورو اعتبار ارزی و 160 میلیارد تومان اعتبار ریالی هزینه شده است.

وی در ادامه در خصوص اجرای فاز دوم مجتمع پتروشیمی خراسان نیز اظهار کرد: از آنجاییکه مجتمع آلومینیای جاجرم دولتی است اجرای پروژه های خود را با قوت دنبال می کند این درحالیست که اجرای فاز دو مجتمع پتروشیمی خراسان خصوصی است و اختلاف میان سهام داران موجب شده تا اجرای آن به تاخیر افتد.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان گفت: در اجرای این پروژه پنج سهام دار باید مشارکت کنند که دو سهام دار درصدد انصراف از اجرای پروژه هست به همین دلیل تاکنون اقدام خاصی برای اجرای آن نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: