• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2987-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

برگزیدگان آزمون سراسری قرآن کریم تجلیل می شوند

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان شانزدهمین آزمون سراسری حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم سه شنبه(١٧ مهر) در محل دفتر امام جمعه بجنورد خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛علی اصغر نودهی با یادآوری اینکه شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور ١٠ اسفنده سال ٩٦ در این استان برگزار شد، گفت: این آزمون برای نخستین بار با همکاری مشترک سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد که در استان خراسان شمالی ٦٢١نفر حائز نمره‌های ٧٠ تا ۱۰۰ شده‌اند .

وی با بیان اینکه در این آزمون دو هزار و ٢١٣ نفر از استان خراسان شمالی شرکت کردند، گفت: تمام کسانی که نمره‌های ۷۰ به بالا را در این آزمون‌ها کسب کرده‌اند، قبول شده‌اند اما این جوایز نقدی تنها به کسانی تعلق دارد  که نمرات ۹٠ به بالا را کسب کرده‌اند و به قید قرعه جوائز نقدی به آنان اعطا خواهد شد.

نودهی بیان کرد: آیین تجلیل از برگزیدگان آزمون سراسری قرآن کریم، عوامل اجرایی این آزمون، مربیان نمونه و برترین موسسات فرهنگی قرآن و عترت شهرستان بجنورد با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه، جمعی دیگر از مدیران و فعالان عرصه قرآن و عترت در دفتر امام جمعه بجنورد برپا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این استان ٥٠ نفر در استان  به قید قرعه برگزیده شده اند، افزود: ٢١ نفر برگزیده آزمون سراسری حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم از شهرستان بجنورد روز سه شنبه (١٧ مهرماه) در دفتر امام جمعه بجنورد و ٦ نفر از شیروان، ٥ نفر فاروج، ٤نفر گرمه، شهرستان های مانه سملقان، اسفراین و جاجرم هر کدام ٣ نفر، بام(اسفراین) و راز و جرگلان هر کدام ٢ نفر و یک نفر از خرق(فاورج) در هفته های آتی در محل دفتر امام جمعه آن شهرستان با اهداء لوح سپاس و جایزه تقدیر می شوند.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی همچنین اظهار کرد: در بین ارزیابی شهرستان های برگزیده در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، شهرستان شیروان به عنوان شهرستان برگزیده انتخاب شد.

نودهی افزود: موسسات بقیه الله الاعظم(ع)، معراج و دارالقرآن عترت از بجنورد در سطح الف ، موسسات بشارت نور ایمان از شیروان، خانه قرآن ریحانه االنبی(س) از گرمه و حضرت رسوال (ص) از شیروان در سطح ب و موسسات جامعه القرآن الکریم فاروج، طهورا از راز و جرگلان و جامعه القرآن الکریم تیتکانلو از فاروج در سطح ج به ترتیب در بین موسسات آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم استان برگزیده شده اند.

وی خاطرنشان کرد: ٢٧ موسسه فرهنگی قرآن و عترت تحت پوشش دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: