• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-5014-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

فرمانده نیروی انتظامی استان:

مشارکت مردم خراسان شمالی در طرح خیرین امنیت ساز چشمگیر نبوده است

فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی  گفت: مشارکت مردم استان در اجرای طرح خیرین امنیت ساز چشمگیر نبوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، سردار علیرضا مظاهری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به اینکه طی دیداری با مقام معظم رهبری ایشان فرمودند که نیروی انتظامی باید از لحاظ کمی و کیفی ارتقاء یابد و می توان برای تحقق آن از ظرفیت و پتانسیل مردم استفاده کرد، افزود: در همین راستا وزارت کشور موظف شد تا دستورالعملی را تدوین کند که تایید شد و با عنوان مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی به مرحله اجرا رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در این استان موفق نشدیم این طرح را به خوبی برای مردم تبیین و یا مطرح کنیم به همین علت خراسان شمالی جزء استان هایی بوده که مردم آن نتوانستند کمک های زیاد و موثری داشته باشند.

وی اظهار کرد: به عنوان مثال در جلسه ای که در تهران به منظور تقدیر از افرادی که در این طرح مشارکت داشته اند، برگزار شد یک خیر تهرانی مبلغ 100 میلیارد تومان و یک کرمانشاهی که به لحاظ مالی از توان خوبی نیز برخوردار نبود 30 میلیون تومان کمک کرد که با کمک وی یک پاسگاه نیروی انتظامی ساخته شد.

مظاهری خاطرنشان کرد: حتما نباید کمک ها به صورت مالی باشد بلکه کمک ها می تواند در قالب مشارکت های فرهنگی و عمومی نیز باشد.

وی در ادامه با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به این استان تصریح کرد: با سفر معظم له به این استان کمک های بسیار خوبی انجام شد و نیروی انتظامی خراسان شمالی از لحاظ ابنیه و مکانی 20 سال به جلو افتاد.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی خواستار و خواهان کمک های مردمی به منظور ایجاد امنیت و نظم بیشتر در جامعه است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی همچنین با بیان اینکه خراسان شمالی به لحاظ برقراری امنیت از وضعیت خوبی برخودار است، گفت: این استان به لحاظ داشتن امنیت جزء سه استان کم جرم کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه از این بابت در این استان دغدغه ای وجود ندارد و گرچه نباید غفلت کرد، افزود: خراسان شمالی استانی قومیتی است و همیشه توانسته ایم از این ظرفیت به عنوان یک فرصت برای ایجاد امنیت بیشتر استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از وظایف اصلی نیروی انتظامی حفظ ارزش های اسلامی است، ادامه داد: در این زمینه در کشور کم کار نشده است که یکی از مهم ترین آن دفاع جانانه هشت سال دفاع مقدس بوده است.

مظاهری اظهار کرد: دشمن به خوبی متوجه شد که با جنگ سخت نمی تواند به اهداف خود برسد چراکه مردان سخت در شرایط سخت باقی می مانند و از این رو به سوی جنگ نرم سوق پیدا کرد.

وی تاکید کرد: هرچه بتوان جنگ نرم را برای مردم تبیین کرد و آنان مقابله بیشتری از جنس نرم داشته باشند به موفقیت بیشتری خواهیم رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: