• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-5114-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره مراقبت فناوری نیروی انتظامی خراسان شمالی:

شهرداری بجنورد زیرساختی برای نصب تجهیزات الکترونیکی روان سازی ترافیک فراهم نکرده است

رئیس اداره مراقبت فناوری نیروی انتظامی خراسان شمالی گفت: تاکنون شهرداری بجنورد هیچ زیرساختی برای نصب تجهیزات الکترونیکی به منظور روان سازی ترافیک فراهم نکرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، مجتبی نجیبی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به اینکه شهرداری و راهداری موظف به ایجاد زیرساخت برای ایجاد شهر و جاده هوشمند به منظور روان سازی ترافیک است، افزود: 30 سامانه ثبت تخلف و پلاک خوان در جاده ها نصب شده است که این امر به وسیله راهداری صورت گرفته که رصد آنی دقیق و به صورت شبانه روزی انجام می شود.

وی ادامه داد: اما تاکنون در شهر بجنورد هیچ گونه ابلاغی از سوی شهرداری در خصوص تجهیزات الکترونیک انجام نشده است.

به گفته وی در شهری مانند گرمه که از لحاظ اعتباری ضعیف است هشت دستگاه نصب شده است.

تجیبی اظهار کرد: 10 دستگاه در بجنورد در گذشته با کمک استانداری و نیروی انتظامی نصب شده است اما تاکنون هیچ دستگاهی توسط شهرداری نصب نشده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح هوشمند سازی شهری از بهمن ماه سال 95 اغاز و قرار شد تا این طرح در 123 نقطه استان اجرایی شود، تصریح کرد: در بهمن ماه 96 این طرح جمع بندی و قرار شد تا اعتبار جذب و طرح اجرایی شود.

به گفته وی برای اجرای این طرح 18 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، توضیح داد: با بررسی های انجام شده مقرر شد تا فاز اول این طرح با مبلغ دو میلیارد تومان در شهر بجنورد انجام شود اما شهرداری بجنورد اعلام کرد که اعتبار لازم را ندارد و این طرح هنوز اجرایی نشده است.

سرهنگ رحمان اسپیدکار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان شمالی نیز در ادامه این جلسه گفت: معضلی که در حال حاضر در شهر بجنورد وجود دارد توقف دولبه و توقف زیر تابلوی توقف ممنوع است.

وی افزود: سالن برای آزمون راهنمایی و رانندگی در بجنورد ساخته شده است اما بودجه برای خرید تجهیزات و سالن گرمایشی و سرمایشی وجود ندارد و شهرداری باید در این زمینه همکاری می کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: