• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3287-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

۱۵۹۱ مددجوی خراسان شمالی به سفر زیارتی اعزام شدند

هزار و ۵۹۱ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی طی نیمه نخست امسال به سفرهای زیارتی مشهد، قم، جمکران و کربلای معلا اعزام شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان، حسین یوسفی، معاون فرهنگی این نهاد با اعلام اینکه نیمه نخست امسال برنامه‌ریزی مناسبی برای حضور مددجویان تحت حمایت این نهاد به پیاده‌روی اربعین صورت گرفته است، گفت: طبق پیش‌بینی انجام‌شده امسال ۸۰۰ مددجو به پیاده‌روی اربعین اعزام می‌شوند در حالی که سال قبل تنها بیش از ۵۰۰ مددجو به این سفر معنوی اعزام شدند.

وی به اجرای طرح شوق زیارت برای اعزام مددجویان به اماکن زیارتی اشاره کرد و گفت: طی امسال ۹۱۴ مددجوی تحت حمایت این نهاد به مشهد مقدس اعزام شدند.

یوسفی با یادآوری اینکه بسیاری از مددجویان تحت حمایت این نهاد در پرداخت هزینه‌های سفر زیارتی خود ناتوان‌اند، افزود: بر این اساس کمیته امداد این استان با اجرای طرح «شوق زیارت» زمینه اعزام مددجویان به مشهد مقدس را در دست اجرا دارد.

وی بابیان اینکه هزینه‌های سفر شوق زیارت از محل منابع داخلی کمیته امداد خراسان شمالی و خیران تأمین‌ می‌شود، ابراز امیدواری کرد در سال جاری با کمک‌های خیران، محرومان بیشتری به زیارت امام رضا (ع) و امام حسین (ع) مشرف شوند.

مدیر فرهنگی کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به اعزام ۲۷۴ دانش‌آموز تحت حمایت به سفر زیارتی مشهد مقدس در سال گذشته گفت: اردوهای زیارتی دانش‌آموزی و دانشجویی نیز ازجمله برنامه‌های فرهنگی است که برای تقویت باورهای دینی و اعتقادی، ایجاد روحیه خودباوری و آشنایی دانش آموزان و دانشجویان با مسائل فقهی و اعتقادی انجام می‌شود.

وی یادآور شد: امسال نیز اجرای کمپین «شوق زیارت» باهدف مشارکت خیران و نیکوکاران در اعزام نیازمندان به اماکن زیارتی ادامه دارد و خیران می‌توانند برای مشارکت در این طرح به سایت شوق زیارت به آدرس shogheziarat.ir مراجعه کنند.

 وی خاطرنشان کرد: نیکوکاران می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد #۲*۵*۰۵۸*۸۸۷۷*کمک‌های نقدی خود را به کمپین شوق زیارت باهدف کمک به مددجویان این نهاد برای حضور در پیاده‌روی اربعین پرداخت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: