• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-5184-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی:

دامدارها از ورود دام غیرمجاز از دام‌شهر قم احتیاط کنند/
مشکل دامپزشکی کمبود اعتبار است

مدیر کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: دامدارها از ورود دام غیرمجاز از دام شهر واقع در محدوده شهر قم احتیاط کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، دکتر سید محمد مهدی احمدی در همایشی که به مناسبت روز دامپزشک در بجنورد برگزار شد، افزود: 1.2 درصد از بیماری های دامی گزارش شده مربوط به این مکان است و باید دامداران مراقبت های لازم را به هنگام خرید دام و جابجایی از آن مکان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مشکل دامپزشکی کمبود اعتبار است نه کمبود دانش، ادامه داد: دامپزشکی یکی از سدهای مهم برای جنگ نرم، پدافند غیرعامل، تحقق اقتصاد مقاومتی و مبارزه با بیوتروریسم است.

احمدی اظهار کرد: یک دامپزشک باید به روز باشد و همکاران را بر مسلط شدن بر علم روز توصیه می کنم.

وی تصریح کرد: باید از دامپزشک حمایت شود نمی توان سنتی نسبت به آن فکر کرد اما به صورت صنعتی انتظار داشت باید فکرها نیز در خصوص این حوزه صنعتی شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بخش خصوصی در حوزه دامپزشکی مغفول مانده است و باید با کمک ماده 19 از این حوزه نیز حمایت کرد و امیدواریم روزی برسد که اگر مطب دامپزشکی توسط اتحادیه گل فروش ها پلمپ شد نسبت به این امر واکنش داده شود نه اینکه هیچ کسی چیزی نگوید.

وی گفت: امیدوار هستیم دامپزشک هر روز و همیشه دیده شود نه اینکه وقتی تب خون ریزی دهنده کریمه کنگو و یا آنفولانزای فوق حاد پرندگان در جامعه بروز پیدا کرد، سراغ حوزه دامپزشکی گرفته شود.

مدیر کل دامپزشکی خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: ساختمان آزمایشگاه دامپزشکی خراسان شمالی 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای بهره برداری نیازمند کمک مالی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: