• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-6084-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم اسفراین در مجلس:

حتی یک هکتار از اراضی کشاورزی پایاب سد بیدواز قابل بهره برداری نیست

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: حتی یک هکتار از اراضی کشاورزی پایاب سد بیدواز در حال حاضر قابل بهره برداری نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، هادی قوامی در جلسه هم اندیشی مسئولان بخش کشاورزی با نمایندگان استان، با اشاره به اینکه اراضی کشاورزی موجود در پایاب سد بیدواز هفت هزار و 500 هکتار است، افزود: سد بیدواز اسفراین به منظور تامین آب شرب، استفاده آب  در بخش صنعت و کشاورزی ساخته شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در اجرای سد مشکلاتی وجود داشت، ادامه داد: طی سه سال اخیر اقدامات علاج بخشی برای حل مشکلات فنی در حال اجراست که طی این مدت رقم 30 میلیارد تومان هزینه شده است که انتظار می رود این رقم به حدود 40 میلیارد تومان برسد این درحالیست که به طورکلی این سد با اعتبار 15 میلیارد تومان احداث شد.

قوامی اظهار کرد: در بخش کشاورزی، مالکان زمین در پایین سد بیدواز یک حق آبه دارند که به آن ها نمی رسد و متاسفانه در خطوط یک و دو که شرکت آب منطقه ای به طور کامل آن را انجام داد از مشارکت مردم استفاده کرد.

وی تصریح کرد: در سال 84 مردم برای مشارکت برای ایجاد خطوط انتقال یک و دو یک میلیارد و 200 میلیون تومان از بانک تسهیلات گرفتند که در این راستا به بانک بدهکار نیز شدند و با جرایمی که بابت دیرکرد اقساط باید به بانک پرداخت می کردند رقمی معادل دو میلیارد و 200 میلیون تومان برای کشاورزان تمام شد.

نماینده مردم اسفراین درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: اجرای شبکه های سه و چهار نیز جزء تعهدات دولت بود که باید به صورت رایگان در مساحت هفت هزار و 500 هکتار انجام می داد که شرکت آب منطقه ای فقط در سطح یک هزار و 500 هکتار اجرایی کرد اما امروز حتی در سطح یک هکتار نیز قابل استفاده نیست و عملا چندین میلیارد اعتبار هزینه شده در این بخش به گل نشسته است و باید هرچه سریع تر این موضوع تعیین تکلیف شود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: