• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-6184-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

استاندار:
حق تضییع شده 14 ساله خراسان شمالی برگردانده شود

استاندار خراسان شمالی گفت: باید حق تضییع شده 14ساله خراسان شمالی به آن برگردانده شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمد رضا خباز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به اینکه حق خراسان شمالی از مجموع اعتبارات از خراسان بزرگ به هنگام تقسیم حدود 16 درصد بوده که طی این 14 سال حدود 12 درصد به آن پرداخت می شده است، افزود: این امر به این معناست که این استان همیشه چهار درصد عقب بوده است.

وی با بیان اینکه پیگیری ها در این خصوص در حال انجام است و مکاتباتی نیز با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور انجام شده است، ادامه داد: مکاتبه ای با دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور نیز صورت گرفته است که 14 سال حق این استان تضییع شده است اما از این به بعد پیگیری های لازم انجام تا این مشکل حل و این استان نیز به حق خود در رابطه به دریافت اعتبارات برسد.

خباز با اشاره به دیدار وی با محمد باقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در ارائه نامه ای با 17 درخواست، اظهار کرد: این استان از لحاظ ظرفیت خوابگاه دانشجویی نیز با کمبود مواجه است و از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و حل این مشکل یکی از این درخواست ها بوده است.

وی بیان کرد: پرداخت کل اعتبارات مصوب شده در سفر ریاست جمهوری به این استان برای ساخت جاده بجنورد به جنگل گلستان طی امسال، اختصاص یک تانکر مجهز برای آبرسانی سیار به هر شهرستان و اجرای راهکاریی برای استفاده از آب های مرزی گلیل و سرانی از دیگر درخواست ها بوده است.

گفتنی است در این جلسه پنج میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبخیزداری در سطح استان از محل اعتبارات ارتقای شاخص ها و پنج میلیارد تومان نیز برای اجرای پروژه های برق رسانی به منطقه ویژه اقتصادی مصوب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: