• دوشنبه ۲۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-1990-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

یک هزار و 689 میلیارد ریال زیان انباشته شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی

رئیس اداره درآمد و و وصل مطالبات آب و فاضلاب خراسان شمالی زیان انباشته این شرکت را یک هزار و 689 میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، فرشید تقوی نیا در جلسه علنی شورای اسلامی شهر که برای تصویب تبصره 14 آب و فاضلاب بجنورد  در این نشست حضور یافته بود، با اشاره به اینکه تعداد کل مشترکان اب و فاضلاب خراسان شمالی 19 هزار و 945 نفر است، گفت: 47 درصد از این تعداد در بجنورد زندگی می کنند.

وی افزود: بیشترین مشترکان این شرکت در بجنورد در بخش مسکونی و بعد از آن در بخش های تجاری و اداری هستند.

تقوی ادامه داد: این شرکت هر متر مکعب آب را با نرخ 2794 ریال به فروش می رساند این درحالیست که نرخ تمام شده آب برای این شرکت 10 هزار ریال است.

وی اظهار کرد: ارقام اعلام شده نشان از آن دارد که شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی شش هزار و 200 ریال برای هر متر مکعب آب زیان می کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: میانیگن رقم اعلام شده برای مصرف آب به شهروندان بجنوردی عدد 76 هزار و 960 ریال است که به طور متوسط برای مصرف 11 متر مکعب آب در ماه اعلام شده است.

به گفته وی میزان الگوی مصرف 18 متر مکعب است که رقم 11 برای شهروندان بجنوردی عدد بسیار خوبی است.

رئیس اداره درآمد و و وصول مطالبات آب و فاضلاب خراسان شمالی تاکید کرد: هزینه انتقال اب از سد شیرین دره به بجنورد هفت میلیارد ریال است که به صورت ماهانه هزینه دارد و اگر تبصره 14 مصوب شود می تواند تا سه میلیارد ریال را جبران کند و هنوز با چهار میلیارد ریال کسری مواجه است.

گفتنی است در این جلسه تبصره 14 با استناد به جدول ارائه شده از سوی شرکت اب و فاضلاب خراسان شمالی درباره قیمت پیشنهادی خدمات آب بها و فاضلاب مصوب شد.

به عنوان مثال برای الگوی مصرف 11 متر مکعب اب مبلغ 35 هزار ریال و برای 20 متر مکعب اب رقم 80 هزار ریال به آن اضافه می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: