• دوشنبه ۲۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-2285-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

پیش بینی ثبت نام ۱۰ هزار زائر اربعین از خراسان شمالی

جانشین رٸیس ستاد هماهنگی اربعین در خراسان شمالی گفت: افرادی که  برای سفر اربعین ویزا نداشته باشند از هیچکدام از مرزهای چهارگانه اجازه خروج ندارند.
به گزارش خبرنگارایسنا، منطقه خراسان شمالی محمود ثمینی در نشست خبری بیان کرد: اگر کسی به هر شکلی بدون ویزا وارد کشور عراق شود و دستگیر شود طبق قانون عراق باید سه سال حبس را در عراق بگذراند.
به گفته وی باتوجه به تعداد زیادی که زاٸر به عراق سفر می کنند دوستان عراقی امکانات در این اندازه را ندارند ازهمین جهت مردم ایران به عنوان کمک به مردم عراق در آنجا خدمت رسانی می کنند در این راستا باید از سخنان تفرقه انگیز پرهیز کرد و به دشمنان اجازه ی دخالت در این امر را نداد.
وی درادامه افزود: آخرین آمار ثبت نام زاٸرین از استان پنج هزارو 430 نفر است و دوهزار و273 نفر نیز ویزا دریافت کرده اند.
ثمینی خاطرنشان کرد: سال گذشته هشت هزار و 400 نفر از استان ثبت نام کردند اما پیش بینی امسال این است که حدودا ده هزار نفر ثبت نام کنند.
به گفته وی استان خراسان شمالی مسٸولیت سه موکب را دارد که یک موکب در مرز مهران ودو موکب در عراق مستقر هستند.
فرماندار بجنورد اظهارکرد: 450 نفر خدمه در سه موکب حضور دارند و آماده ی خدمت رسانی به زاٸرین هستند.
وی تصریح کرد: تمام زاٸرین اطلاعات خود را در رابطه با قوانین کشور عراق افزایش دهند و از موکب ها و گروه هایی که در آنجا حضور دارند راهنمایی بگیرند تا با مشکلی مواجه نشوند.
وی در رابطه با هزینه ی دریافت ویزا، اظهار کرد: 41 دلار برای صدور ویزا، 20 هزارتومان جهت خدمات درمانی، 14 هزارتومان حق کارگزاری، هزارتومان عملیات ثبت نام و 9 درصد ارزش افزوده است.
وی در خاتمه افزود: تمام خدمات ستاد ها مردمی است اگر کارمندان دولت قصد سفر داشته باشند می توانند از مرخصی های خود استفاده کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: