• سه شنبه ۲۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 977-388-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

برگزاری مسابقات ورزشی دانشجویان نابینا و کم بینا دردانشگاه پیام نور اسفراین

مسئول تربیت بدنی دانشگاه پیام نور خراسان شمالی گفت: برای نخستین بار درسطح استان خراسان شمالی، مسابقات ورزشی دانشجویان نابینا و کم بینا در این دانشگاه برگزار شد.

مریم جهانیان درگفت و گو با خبرنگار ایسنا ، منطقه ی خراسان شمالی، اظهار کرد: به مناسبت روز جهانی عصای سفید مسابقه ورزشی با شرکت 9 نفراز دانشجویان نابینا و کم بینای دانشگاه پیام نور در بخش های شطرنج و دوی نیمه استقامتی برگزار شد.

وی افزود: این مسابقه با همکاری دانشجویان فعال انجمن  تربیت بدنی و فرهنگی و حمایت مسئولین دانشگاه برنامه ریزی و اجرا شد که به گفته شرکت کنندگان موجب خرسندی وافزایش امید و انگیزه درآنان بوده است .

وی بیان کرد: این مسابقات دردو بخش اقایان و بانوان ترتیب داده شد که ساناز آقایی از اسفراین و یدالله یزدانی از بجنورد در شطرنج در سکوی اول ایستادند و در بخش دوی استقامت سجاد جوینی، سکینه گلی خانی از دانشگاه اسفراین اول و ساناز آقایی از اسفراین و یدالله یزدانی از پیام نور بجنورد مقام دوم را کسب کردند.

جهانیان ادامه داد: دانشجویان کم بینا و نابینای استان از استعداد ورزشی قابل رشدی برخوردار هستند که در صورت حمایت میتواند به  مقام های خوبی در سطح کشوری و بین الملل دست یابند.

وی در پایان افزود: امید داریم دانشگاهای دیگر با الگو برداری از این مسابقات  درجهت حمایت از استعداد دانشجویان نابینا قدم بردارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: