• چهارشنبه ۲۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-6487-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

بیش از 50 درصد فرهنگیان خراسان شمالی بانوان هستند

سرپرست آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: از مجموع 13 هزارو 878 نفر فرهنگی استان 7هزارو 41 نفر فرهنگی خانم است که بیش از 50درصد جمعیت فرهنگیان استان را تشکیل می دهند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، عباس سعیدی در نشست شورای مشورتی امور بانوان استان اظهار کرد: زنان در همه دوران های مهم و تاثیرگذار نقش مهمی ایفا کرده اند.

 وی ادامه داد:  نیمی از جمعیت فرهنگی و دانش آموز استان را زنان تشکیل داده اند که باید از این قشر تاثیرگذار در امر تعلیم وتربیت غافل نشویم .

سعیدی بیان کرد: در راستای بهبود بهداشت و آسیب شناسی دانش آموزان دختر و  بانوان فرهنگی کار های خوبی انجام گرفته است که  طرح  سلامت دهان و دندان(وارنیش) برای 95 هزار دانش آموز، توزیع 500 پک متشکل از اقلام بهداشتی و برای دانش آموزان دختر شبانه روزی، توزیع 4 هزارجلد کتاب بلوغ نوجوان در مدارس و طرح آهن یاری از جمله از فعالیت های بهداشتی در مدارس است.

ملیحه یغمایی، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری خراسان شمالی نیز بیان کرد: قریب به 50 درصد جمعیت  استان زنان هستند که باید از توانمندی آنان در  رشد وترقی جامعه به خوبی استفاده کرد.

 وی ادامه داد: پررنگ گردن شاخص های سلامت  برای بانوان از اهداف مهمی است که باید به دنبال آن باشیم.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز در این جلسه بیان کرد: طرح "دهان عاری از دندان های پوسیده" برای دانش آموزان پایه ششم شهرستان بجنورد برای اولین بار درکشور انجام می گیرد که به همت همکاران تعداد دندان پوسیده در دانش آموزان از 6/2 دهم به 6/1 دهم دندان رسیده است .

سید احمد هاشمی افزود: ویتامین D به عنوان یک هورمن و راهکار مقابله با سرطان  در دو مرحله در استان توزیع می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: