• شنبه ۲۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 977-688-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر کل ورزش و جوانان استان:

سرانه ورزشی در خراسان شمالی 0.49 مترمربع است

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: سرانه ورزشی در این استان 0.49 مترمربع است.

کوروش بهادری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در خصوص سرانه ورزشی در کشور، این سرانه را در بخشی که بر عهده سازمان ورزش و جوانان در استان ها است 0.60 متر مربع دانست.

وی افزود: با توجه پروژه های جدیدی که در خراسان شمالی در حال ساخت است می توان سرانه ورزشی را در استان به 0.63 مترمربع رساند که بالاتر از سرانه ی کشوری است.

بهادری ادامه داد: اکنون 198 مکان ورزشی در استان وجود دارد و 75 مکان ورزشی نیز در حال ساخت است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: سالن های ورزشی در استان از وضعیت خوبی برخوردار هستند اما در شهرستان هایی که داری جمعیت بیشتری است باید امکانات بیشتری نیز وجود داشته باشد.

بهادری ادامه داد: از سال های گذشته به علت کلنگ زنی های بی رویه ای که وجود داشت سرعت کار در استان کاهش پیدا کرد از همین جهت پروژه های جدیدی آغاز نخواهد شد تا زمانی که طرح های فعلی  به بهره برداری برسد.

وی گفت: سال گذشته اعتبارات استان در این حوزه  16 میلیارد تومان بود که از این مقدار 12 میلیارد تومان تخصیص داده شد و اگر اعتبارات پرداخت شود پیش بینی می شود 16 پروژه را به بهره برداری برسانیم.  

بهادری همچنین با اشاره به برنامه های هفته تربیت بدنی، استقبال ورزش دوستان استان را از این برنامه ها خوب توصیف کرد و افزود: در همایش ورزشی بزرگی که به مناسبت هفته تربیت بدنی در شهربازی بجنورد برگزار شد، هفت هزار نفر شرکت کردند.

وی افتتاح زمین چمن مصنوعی و سالن ژیمناستیک در مجموعه ورزشی تختی و افتتاح زمین چمن جاجرم را از جمله برنامه‌های هفته تربیت بدنی ذکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: