• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 977-788-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مسابقات بین المللی کوراش در اسفراین برگزار می شود

رئیس هیات کوراش خراسان شمالی از برگزاری مسابقات بین المللی کوراش در اسفراین خبر داد.

کوروش خسرویار در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار بر این است تا این مسابقات در روز 14 فروردین ماه همرمان با برگزاری کشتی چوخه برگزار شود.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مسابقات کوراش فقط در یک وزن، و در وزن سنگین که طرفدار بیشتری دارد، برگزار می شود.

خسرویار با اشاره به اینکه پیگیری های زیادی برای برگزاری مسابقات جهانی 2019 در بجنورد انجام شد، ادامه داد: اما از آنجاییکه در این شهر سالن مناسبی برای برگزاری این مسابقات وجود نداشت و از سوی دیگر مسئولان نیز نگاه ویژه ورزشی نداشتند، این امر محقق نشد.

وی تصریح کرد: از آنجاییکه مسئولان شهر اسفراین به دنبال آن هستند تا کشتی باچوخه را جهانی کنند از ظرفیت کوراش خراسان شمالی استفاده کنند و درصدد هستند تا با این توانایی استان کشتی باچوخه را به ثبت ملی برسانند و به دنیا معرفی کنند.

رئیس هیات کوراش خراسان شمالی با تاکید بر اینکه تنها پتاسیل و ظرفیت خراسان شمالی در حوزه ورزش برای اینکه خود را به دنیا نشان دهد کوراش و جودو است، اظهار کرد: در این دو حوزه در این استان قهرمانان جهانی وجود دارند که باید مسئولان به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و زمینه های لازم را برای شناساندن استان و طراوت و شادابی مردم ایجاد کنند.

به گفتی وی الیاس اکبری قهرمان بازی های آسیایی، بهزاد وحدانی قهرمان دنیا و مصطفی دلیریان دو بار مرد سال قهرمان دنیا در رشته ورزشی کوراش هستند که اهل خراسان شمالی هستند.        


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: