• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-6787-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

فاز سوم مرمت مسجد انقلاب با مشارکت شهرداري بجنورد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی، گفت: محوطه سازی مسجد انقلاب بجنورد در قسمت مرکزی بافت قدیمی شهر بجنورد با مشارکت شهرداری خراسان شمالی، در حال انجام است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار کرد: مسجد انقلاب بجنورد به عنوان کانون اصلی و هسته اولیه حرکت اصیل، الهی و حیات بخش در تاریخ معاصر شهر بجنورد است که تمام مراحل شکل گیری تظاهرات اعمّ از سازماندهی، تشکیل جلسات مخفی شبانه و هدایت مردم به سوی پیشبرد اهداف انقلابی را موجب شده و همواره عنوان جایگاه و خاستگاه تشکیل اجتماعات مردمی و راهپیمایی مطرح بوده است.

وی افزود: تاکنون مبلغ چهارمیلیارد ریال طی دو مرحله از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری جهت مرمت و ساماندهی مسجد انقلاب بجنورد اختصاص یافته است.

یزدان پناه گفت: فاز اول شامل کاشیکاری محراب مسجد درسال 92 و فاز دوم احداث سردر ورودی و محوطه سازی و ساماندهی جداره های مسجد انقلاب در سال 93 است.

وی در ادامه فازهای بعدی مرمت را شامل محوطه سازی مسجد انقلاب بیان کرد و ادامه داد: با توجه به جایگاه مهم مسجد انقلاب بجنورد، به ویژه از دیدگاه میراث ناملموس، پروژه ساماندهی مسجد انقلاب در سفر مقام معظم رهبری مصوب شد و در همین راستا در سال 92 تهیه طرح مطالعات و بهسازی مسجد انقلاب بجنورد در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی قرار گرفت که در همین راستا با مشارکت شهرداری در حال اجرا است.

گفتنی است مسجد انقلاب بجنورد به دلیل نقش موثر در شکل گیری و هدایت حرکات و جریانات انقلاب اسلامی در خراسان‌شمالی و برگزاری مراسمات سیاسی و عبادی، به عنوان یک مکان رویداد انقلاب اسلامیبا شماره15 در سال  1391 در فهرست میراث ناملموس ملی کشورجای گرفته است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: