• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-11214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:

رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی از ساخت خانه عالم به خانه استیجاری تغییر کرده است

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: 160 خانه عالم در استان وجود دارد.

حجت الاسلام علی خادمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی در خصوص لزوم وجود خانه های عالم در روستاها بیان کرد: تعدادی از این خانه های عالم به همت اهالی روستاها ساخته شده است اما در برخی از روستاها خانه عالم وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به هزینه بر بودن ساخت خانه های عالم، رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی تغییر کرده و به دنبال خانه های استیجاری هستیم تا این هزینه ها کاهش یابد.

خادمی با بیان اینکه تا سال گذشته هزینه ساخت هر خانه عالم 85 میلیون تومان بوده است، اضافه کرد: تاکنون برای ساخت خانه های عالم زمین خریداری نشده و تمام زمین های خانه های عالم اهدایی است.

وی گفت: همچنین با رویکرد جدیدی که داریم سوئیت های کوچکی در کنار مساجد روستاها برای عالم آماده می شود که در زمان نبود وی از آن به عنوان کتابخانه و یا دارالقرآن استفاده شود.

 مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در خصوص لزوم وجود خانه های عالم بیان کرد: مبلغ طبیبب برای روح انسان است و اخلاق و معرفت را باید از زبان عالم شنید.

وی ادامه داد: در معرض تهاجم فرهنگی هستیم و جمعیت ساکن در روستاها در استان خراسان شمالی زیاد است بنابراین برای انتقال آموزه های دینی و ترویج سبک زندگی اسلامی وجود عالم در میان مردم ضروری است.

خادمی گفت: مردم روستاها تمایل دارند عالم را در خانه های خودشان سکنی دهند اما این امر برای خانواده ها سخت است از همین جهت باید خانه های عالم وجود داشته باشد تا مردم دغدغه ی این را نداشته باشند که مبلغ آنها در کجا ساکن می شود.

وی در خاتمه اظهار کرد: همیشه نگاه ما در فعالیت ها به مردم بوده است و در این امر نیز نگاهمان به سمت مردم است تا بستر مناسبی فراهم شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: