• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-2690-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

نهادهای حمایتی برای روشن شدن مشعل های گاز در راز و جرگلان به کمک بیایند

فرماندار شهرستان راز و جرگلان گفت: نهادهای حمایتی برای روشن شدن مشعل های گاز در این شهرستان به کمک مردم بیایند.

محمد زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه در این شهرستان 78 روستا در سه بخش مرکزی، جرگلان و غلامان وجود دارد، افزود: تاکنون برای 25 روستا به صورت کامل گازرسانی انجام شده است.

وی ادامه داد: زیرساخت های گازرسانی به 23 روستای دیگر نیز توسط شرکت گاز استان مهیا شده است و مردم می توانند در زمستان امسال از این نعمت استفاده کنند.

زارعی اظهار کرد: اما در این میان خانواده هایی هستند که از تمکن مالی لازم برای اجرای مواردی همچون لوله کشی داخلی و ... که باید توسط خود آن ها صورت گیرد، برخوردار نیستند در نتیجه استفاده از نعمت گاز توسط آن ها مقدور نیست.

وی تصریح کرد: باید نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی به کمک این خانواده ها بیایند تا این خانواده ها نیز بتوانند در سال جاری از نعمت گاز برخوردار شوند در غیر این صورت حمایت دیگری برای این افراد نیست.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر آن خانواده هایی در میان این 23 روستا نیز وجود دارند که خارج از طرح هادی و یا حریم روستاها اقدام به خانه سازی کرده اند و از آنجاییکه این افراد خارج از مقررات عمل کرده و اقدام به تصرف کرده اند، برای آن ها نیز تعهدی برای برخورداری از گاز نیست.

وی تاکید کرد: با این وجود به منظور تامین گرمایشی و نیاز مردم منطقه نفت سفید به اندازه کافی ذخیره سازی شده و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

فرماندار راز و جرگلان ادامه داد: 30 روستا در این شهرستان باقی می ماند که هنوز زیرساخت های گازرسانی برای آن ها انجام نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: