• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-7487-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

تنها 33 نفر در یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی فعالیت دارند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به وجود تنوع قومیت‌ها و جمعیت عشایری در استان، گفت: دهیاران می‌توانند به شناسایی فضاهای بکر برای ایجاد اقامتگاه بوم گردی و توسعه اشتغال و درآمد پایدار روستایی کمک کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اولویت اول کنونی استان را گردشگری اعلام کرد و گفت: در این شرایط راهی جز توجه به گردشگری برای جایگزین کردن با نفت و  ایجاد شادابی و نشاط اجتماعی نداریم.

یزدان پناه با تأکید بر اهمیت صنایع‌دستی و میراث فرهنگی، افزود: برخی روستاهای استان قابلیت فراوانی در این دو حوزه دارند ولی اقامتگاه بوم گردی هنوز در آن‌ها ایجاد نشده است.

وی تصریح کرد: میراث فرهنگی شناسنامه و هویت ماست بنابراین با توجه به اینکه اکنون تنها 33 نفر در یگان حفاظت میراث فرهنگی فعالیت دارند و نمی‌توانند به شایستگی از آثار تاریخی محافظت کنند، نیازمند کمک و همکاری مردم و اهالی روستاها هستیم.

وی با تأکید بر فرهنگ‌سازی در این رابطه، گفت: صنعت گران متعددی در روستاها پراکنده هستند که می‌توان با اطلاع‌رسانی، از ظرفیت آن‌ها بهترین بهره‌برداری را کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی اظهار کرد: دبیرخانه‌ای در این اداره کل تشکیل‌شده و تا پایان آبان ماه سال آینده 100 رویداد را تعریف کرده و با حمایت‌های مادی و معنوی در تلاش برای اجرای رویدادهای مختلف فرهنگی برای جذب گردشگر هستیم.

یزدان پناه از دهیاران خواست در حوزه روستاهای زیرپوشش برنامه‌های مشخصی برای معرفی روستا و ایجاد نشاط اجتماعی داشته باشند و به این دبیرخانه اعلام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: