• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1214-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

دانش آموزان حاشیه نشین بجنوردی راهکارهای مقابله با خشونت را یاد می گیرند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: دانش آموزان حاشیه نشین بجنوردی راهکارهای مقابله با خشونت را یاد می گیرند.

احمد ریواده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه قرار بر این است تا کارگاه های آموزشی مبارزه با خشونت و راه های حل مسئله این مشکل برای دانش آموزان حاشیه نشین شهر بجنورد برگزار شود، افزود: این امر تا پایان سال اجرایی می شود و طبق برنامه زیزی های انجام شده این طرح در 26 منطقه انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: برگزاری این کارگاه ها یکی از روش های مهم مبارزه برای پیش گیری از بروز اعتیاد در میان دانش آموزان است.

ریواده ادامه داد: خشونت در کودکی در فرد نهادینه می شود و سپس در دوران نوجوانی و جوانی خود نمایان می شود بنابراین باید راهکاری مقابله برای کنترل آن نیز به نوجوانان ارائه شود.

وی با بیان اینکه نزاع و خشونت یکی از آسیب های اجتماعی است که میزان شیوع آن در استان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است، اظهار کرد: علت اصلی بروز خشونت در خراسان شمالی، بیکاری، عدم آشنایایی والدین با مهارت های زندگی، اعتیاد، مشکلات اقتصادی و اختلافات خانوادگی است.

به گفته یکی از اساتید جامعه شناسی در این استان، همخوانی نداشتن فرهنگ روستانشینی با شهرنشینی از عوامل بروز خشونت در خراسان شمالی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: