• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش وپرورش استان

سرانه فضای ورزشی دانش آموزان خراسان شمالی 29 سانتی متر است

معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش وپرورش خراسان شمالی گفت: سرانه فضای ورزشی دانش آموزان استان 29 سانتی متر است.

حسن لنگری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان شمالی، اظهار کرد: سرانه کشوری در این زمینه 24 سانتی متر است و این استان از سرانه ورزشی کشوری بالاتر است.

وی در ادامه افزود: پنج استخر و شش زمین چمن در استان افتتاح خواهد شد و افتتاح این پروژه ها موجب افزایش هر چه بیشتر سرانه ورزشی دانش آموزان استان می شود که از این تعداد استخر دو استخر در جاجرم و اسفراین در حال بهره برداری است.

لنگری خاطرنشان کرد: اعتبارات ساخت استخر از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان است و اعتبارات زمین های چمن از اعتبارات ملی و استانی تامین شده است.

وی بیان کرد: در سال تحصیلی جدید یک میلیارد تومان جهت تجهیز امکانات ورزشی شهرستان ها اختصاص داده شده و اولویت اول نیز مناطق کم برخوردار بوده است.

معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: نگاه اصلی در تربیت بدنی کیفیت بخشی کلاس های تربیت بدنی در مدارس است.

وی با بیان اینکه 600 معلم تربیت بدنی درمدارس استان حضور دارند،خاطر نشان کرد: در کنار معلمین تربیت بدنی 105 مراقب سلامت نیز در مدارس در حال فعالیت هستند.

لنگری عنوان کرد: با توجه با اینکه مشکل اضافه وزن در میان دانش آموزان استان رو به افزایش بوده است با اقدامات انجام گرفته در حوزه تربیت بدنی توانستیم این مسئله را کنترل کنیم.

به گفته وی طرح حیاط پویا، ورزش های صبحگاهی و کانون های ورزشی درون مدرسه ای و برون مدرسه ای از جمله طرح های تربیت بدنی در مدارس است.

 معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی تحرک باید انجام شود و این مسئله مستلزم همکاری خانواده ها نیز هست از همین جهت طرح هایی با حضور خانواده ها و فرزندان در هفته تربیت بدنی برگزار شد تا این فرهنگ رواج یابد.

وی در خاتمه افزود: در هفته تربیت بدنی مسابقاتی با حضور دانش آموزان و خانواده های آنها برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: