• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-387-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

سرپرست هیات کاوش آلمانی در منطقه باستانی ریوی:

منطقه باستانی ریوی جزء سایت های باستانی خاص است

سرپرست هیات کاوش آلمانی در منطقه باستانی ریوی گفت: منطقه باستانی ریوی جزء سایت های باستانی خاص است.

جودی توماسکی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به وجود منطقه باستانی ریوی در شهرستان مانه و سملقان اظهار کرد: منطقه باستانی مذکور، سایت خاصی است چراکه می توان استقرار روستانشینی از عصر مفرغ و آهن را تا استقرار شهرنشینی هخامنشینی در این مکان جستجو کرد.

وی با بیان اینکه مرکز باستان شناسی آلمان در شش فصل با همکاری کشور ایران در این منطقه فعالیت باستان شناسی را انجام می دهد، تصریح کرد: هنوز فعالیت های مشارکتی تا 10 سال آینده نیز در این منطقه ادامه خواهد داشت و طی این مدت می توان به دست یافته های زیادی در خصوص موضوع مذکور دست یافت.

توماسکی بیان کرد: تاکنون هفت گور در این منطقه باستانی پیدا شد که این گورها مربوط به سه هزار و 500 تا چهار سال گذشته بوده اند که همراه افراد تدفین شده در این گورها ظرف های سفالی بوده که در آن زمان مواد غذایی نیز در آن قرار داده بودند و بررسی ها بر روی آن به منظور درک بیشتر از شیوه های مختلف زندگی، فرهنگی و ... در حال انجام است.

به گفته وی علاوه بر آن 20 تا 30 ظرف سفالی نیز تاکنون کشف شده است.

سرپرست هیات کاوش آلمانی در منطقه باستانی ریوی در ادامه با بیان اینکه در گذشته فعالیت های باستان شناسی را در کشورهایی همچون آذربایجان و ترکیه نیز انجام داده ام، گفت: در ایران بر روی تپه باستانی ریوی در حال فعالیت هستم و قرار بر این است تا فعالیتی را در تبریز نیز داشته باشم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: