• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1084-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

پرداخت بدهی دستگاه ها به پیمانکاران از طریق اوراق تسویه خزانه

استاندار خراسان شمالی در هشتمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بهره مندی از ظرفیت قانونی ایجاد شده برای پرداخت بدهی دستگاه ها به پیمانکاران از طریق اوراق تسویه خزانه را مورد تاکید قرار داد.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمدرضا خباز در این نشست اظهار داشت: قانونگذار برای پرداخت بدهی دستگاه های دولتی به پیمانکاران ظرفیت جدیدی را پیش بینی کرده است که مدیران دستگاه های اجرایی استان باید حداکثر بهره مندی از این فرصت را داشته باشند.
وی افزود: پیمانکاران با مراجعه به اداره کل امور مالیاتی و فراهم سازی مقدمات با شرط  تایید میزان بدهی توسط دستگاه دولتی می توانند بدهی های خود به دولت را از طریق تهاتر پرداخت کنند و با این اقدام فشار اقتصادی از دوش پیمانکار برداشته می شود.
وی ادامه داد: طی این هفته باید کمیته تخصصی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و دبیری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و با حضور دیگر دستگاه های اجرایی مرتبط برای برنامه ریزی و بهره مندی مطلوب از این فرصت قانونی تشکیل شود.
 خباز اشاره داشت: بنا بر اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان میزان بدهی برآورد شده دستگاه های اجرایی به پیمانکاران ۱۸۰ میلیارد تومان بوده که میزان کمی از طریق تهاتر پرداخت شده است و بار دیگر خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی بر استفاده از این فرصت قانونی تاکید دارم چرا که به مانند خلق منبع جدید اعتباراتی می باشد.
وی همچنین گفت: خواسته ما حضور فیزیکی مدیران در شورا نیست، بلکه حضور فکری مدیران را نیازداریم که دبیرخانه باید به اعضاء اعلام کند و دستور جلسه و مصوبات و دیگر امور را با اعضاء در جریان بگذارد تا با حضور فکری در جلسه شورای گفتگو شرکت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: