• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1384-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

کابوس مرغ های خراسان شمالی از نرسیدن غذا

رئیس اتحادیه مرغداران خراسان شمالی گفت: در حال حاضر نهاده های مورد نیاز واحدهای تولید مرغ و تخم مرغ در این استان با مشکل حمل مواجه است.

عباس پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه مقدار قابل توجهی از نهاده های مورد نیاز واحدهای پرورش مرغ در این استان از بندر امام خمینی و مقدار کمی نیز از بندر امیر آباد وارد می شود، افزود: از 40 روز گذشته تاکنون طی چندین مرحله بار خریداری شده است اما با مشکل حمل آن از محل مذکور به داخل استان مواجه هستیم.

وی ادامه داد: بارهای خریداری شده از 40 روز، 20 روز و 15 روز گذشته در بندر باقی مانده است و با کندی وارد استان می شود.

عباس پور اظهار کرد: از آنجایی که هم اکنون فصل برداشت محصول در استان های همچون خراسان شمالی و استان های غربی کشور است، کامیون ها برای جابجایی بار بیشتر به آن مناطق سوق یپدا کرده اند.

وی تصریح کرد: همین امر نیز موجب شده تا قیمت کرایه ها نیز افزایش پیدا کند و مرغداران مجبور هستند تا رقم بالاتری برای حمل بار پرداخت کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه بالا بودن قیمت نهاده های دامی نیز یکی از مشکلات موجود است، توضیح داد: هم اکنون قیمت ذرت به یک هزار و 130 و سویا به دو هزار و 300 تا دو هزار و 500 تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مرغداران با افزایش قیمت کنار آمده اند و خواهان تسریع در جابجایی بار برای رسیدن هرچه سریع تر آن شده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: