• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

انتخاب نام نیکو از حقوق فرزندان بر والدین است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور خراسان شمالی با تاکید بر اینکه انتخاب نام نیکو از حقوق فرزندان بر والدین است، گفت: رسانه ها باید انتخاب نام نیکو برای فرزندان را در خانواده ها رواج دهند.

حجت الاسلام عقیل فرزانه، در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، اظهار کرد: متاسفانه اغلب در صدا و سیما اسامی ائمه(ع)، برای نقش های فقیر و مستضعف  و اسامی جدید، برای نقش های ثروتمند و... استفاده می شود که این مسئله در ترویج لنتخاب اسم ائمه اثر عکس می گذارد.

وی افزود: اگر اسامی نامتعارف در فرهنگ ما در حال رواج یافتن است به علت آگاهی ندادن درست در این مسئله است جای خالی اینچنین مسائل در کتاب ها خالی است و باید در آگاهی دادن این موضوع اهتمام بیشتری داشته باشیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور خراسان شمالی بیان کرد: اگر مردم ما بدانند انتخاب نام نیکو برای فرزندان برکت به همراه دارد قطعا برای فرزندان خود نام نیکو انتخاب می کنند.

وی تاکید کرد: روایت داریم که در روز قیامت تمام افراد را با نام های خودشان صدا می زنند اگر فردی از نام نیکو برخوردار باشد قطعا در قیامت نیز احساس شرافتمندی می کند.

فرزانه با بیان اینکه انتخاب نام نیکو برای فرزندان در روحیه آنان نیز اثر دارد عنوان کرد: کودکان زمانی که بزرگ می شوند از اسم خود الهام می گیرند، اگر اسامی نیکو برای آنان انتخاب شود احساس بزرگی می کنند.

وی اظهار کرد: برخی از اسامی ریشه در افسانه های غربی دارد و با بینش توحیدی ما مغایر است باید در این خصوص حساسیت به خرج دهیم همانطور که پیامبر اکرم(ص) به این مسئله بسیار اهمیت می دادند.

به گفته وی مردم ما از شیفتگان اهل بیت(ع) هستند و باید از ائمه الگو بپذیرند در همین خصوص انتخاب نام نیکو یکی از مهمترین مسائل است که ائمه(ع) به این موضوع بسیار اهمیت می دادند.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور خراسان شمالی عنوان کرد: انتخاب نام نیکو و نام ائمه(ع) برای فرزندان نشانه  محبت به ائمه(ع) است و باید مردم ما محبت خودشان به اهل بیت را در عمل نشان دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: