• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1484-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

صادرکنندگان فعالی که کارت بازرگانی غیرفعال دارند

یک صادرکنندگان خراسان شمالی گفت: از صادرکنندگان فعال در این استان هستم اما مدت زیادی است که به علت مشکلات موجود با کارت بازرگانی خود، امر صادرات را انجام نمی دهم.

آزاد فتحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با بیان این‌که یکی از مشکلاتی که به تازگی تجار با آن مواجه هستند این است که دولت اعلام کرده تجار باید دلار چهار هزار و 200 تومانی را در قبال صادراتی که انجام می‌دهد را به دولت بازگرداند، ادامه داد: صادرکنندگان به هیچ عنوان و حتی اگر تمام  زندگی خود را بفروشند نمی‌توانند رقم چهار هزار و 200 تومان ارز را به دولت پرداخت کنند به همین علت مجبور هستیم تا صادرات را با کارت بازرگانی خود انجام ندهیم.

وی اظهار کرد: این امر هم اکنون توسط افرادی دیگر که به آن ها پیله ور گفته می شود انجام می شود و برای اینکه کالاهای خود را صادر کنیم مجبور هستیم بابت هر تریلی بار مبلغ 800 هزار تومان را به شخص مذکور اعطا کنیم.

فتحی تصریح کرد: اما پیامد بدی که این کار برای تجار و صادرکنندگان دارد این است که صادرات به نام و کارت خود صاردکننده ثبت نمی شود این درحالیست که یک کارت بازرگانی فعال اعتبار یک صادرکننده را نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: صادرکننده ای که کارت بازرگانی فعال نداشته باشد در حقیقت جایگاهی ندارد.

این صادرکننده توضیح داد: برای محصولات پاییزی خراسان شمالی، هم اکنون یک قرارداد صادرات انگور از این منطقه به روسیه به مقدار یک هزار و 500 تن و یک قرار داد صادرات انگور از این استان به کشور پاکستان به مقدار دو هزار و 500 تن دارم که بخشی از مقادیر مذکور صادر شده است و صادرات مابقی نیز ادامه دارد.

وی گفت: از سوی دیگر یک قرارداد صادرات سیب از شیروان به میزان 200 تن به کشور پاکستان را دارم که کارهای جمع آوری محصول و بارگیری در حال انجام است و از سوی دیگر 400 تن پیاز نیز به عراق و عمان صادر شده است اما تمامی محصول صادر شده به علت مشکل مذکور به نام شخص و استان دیگری بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: