• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2184-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

سرپرست فرمانداری:

استقبال نکردن زعفران‌کاران موجب پانگرفتن بازار گل در فاروج شد

سرپرست فرمانداری فاروج گفت: استقبال نکردن زعفران کاران موجب پانگرفتن بازار گل در این شهرستان شد.

مسعود صادق در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه تولید زعفران در این شهرستان مورد استقبال خوب کشاورزان قرار گرفته است، افزود: یکی از مشکلات این افراد حضور دلالان در منطقه برای خرید در فصل برداشت محصول است به همین دلیل در سال گذشته تصمیم به راه اندازی یک بازاچه گل زعفران گرفته شد.

وی ادامه داد: برای راه اندازی این بازارچه مکانی در نظر گرفته شد و غرفه ها نیز ساخته و در اختیار کشاورزان قرار داده شد اما خود کشاورزان تمایل چندانی برحضور در این بازارچه نداشتند.

صادق اظهار کرد: از سوی دیگر حضور پررنگ دلال ها در منطقه از دیگر عللی بود که این بازارچه با تمام قوت نتواند فعالیت کند.

وی تصریح کرد: به همین علت این بازارچه طی سال جاری راه اندازی نشد اما تمام تلاش ما بر این است تا واحدهای فرآوری و بسته بندی زعفران در این شهرستان به تعداد زیاد ایجاد شود و محصولات در همین شهرستان خریداری، بسته بندی و فرآوری شود تا موجب رشد اقتصادی مردم و این منطقه شود.

این مقام مسئول توصیه کرد: از سوی دیگر کشت و تولید زعفران در این شهرستان نوپاست به همین دلیل تشکیل شرکت های تعاونی در حوزه زعفران می تواند کمک زیادی به این افراد در زمینه فروش محصول کند.

وی خاطرنشان کرد: با تشکیل شرکت تعاونی ها می توان دست دلال را نیز کوتاه کرد به طوریکه تعدادی از کشاورزان زعفران تولیدی خود را به دلال ها فروختند اما پولی دست آن ها را نگرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: