• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پایگاه تغذیه سالم در مدارس بجنورد افتتاح می‌شود

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: به‌زودی پایگاه تغذیه سالم در مدارس بجنورد افتتاح می‌شود.

فرامرز سجادی، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با بیان اینکه تاکنون پایگاه‌های تغذیه سالم در 15 مدارس دو شیفت ساخته شده است، ادامه داد: برای اجرای این طرح دو میلیارد ریال از محل منابع استانداری تامین شده است.

وی با بیان اینکه این طرح تنها در خراسان شمالی و به ابتکار معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان انجام شده است، افزود: هم اکنون 9 مدرسه ابتدایی و شش مدرسه متوسطه اول از این طرح برخوردار هستند.

سجادی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دانش آموزان به این پایگاه نیاز داشتند مورد استفاده قرار گرفته است اما به طور رسمی تا دو هفته آینده با حضور مسئولین افتتاح می شود.

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش وپرورش خراسان شمالی اظهار کرد: این طرح تنها در بجنورد انجام شده است و به دنبال تعمیم دادن آن به کل استان هستیم.

سجادی تاکید کرد: متاسفانه در دیگر بوفه های مدارس با وجود نظارتی که از سمت اداره سلامت و تندرستی وجود دارد، گاها مواردی وجود دارد که محصولات مناسبی عرضه نمی شود اما در این پایگاه های سلامت تنها شرکت های مجاز معرفی شده اند و از خوراکی های تایید شده، استفاده می شود.

وی هدف از احداث این پایگاه‌ها را عرضه محصولات خوراکی مجاز و جلوگیری از عرضه محصولات غیرمجاز در بوفه مدارس، ترویج تغذیه سالم و الگوسازی برای دیگر مدارس ذکر کرد .

سجادی با بیان اینکه پایگاه های احداث شده هزینه ای برای مدارس نداشته است، ادامه داد: با توجه به اعتباری که استانداری برای این طرح پرداخت کرده است 15 مدرسه از آن برخوردار شده اند اما در دیگر مدارس باید با اعتبار آموزش و پرورش و یا دریافت دوباره اعتبار از استانداری ساخته شود.

وی افزود: دبیرستان رشد نیز با حضور یک خیر در حال ساخت این پایگاه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: