• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آمار باسوادی شهری خراسان شمالی بیش از 96 درصد است

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: آمار باسوادی شهری خراسان شمالی بیش از 96 درصد است.

مهدی مودی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با بیان اینکه آمار باسوادی شهری استان 96.54  است، ادامه داد: آمار با سوادی در روستاها نیز 87.88 است که 50 درصد مناطق روستایی تحت پوشش هستند و اگر باز هم متقاضی وجود داشته باشد آموزش دهنده در مناطق حضور پیدا می کند.

وی در ادامه افزود: تعداد بی سوادان استان در رده سنی 10 تا 49 سال 39 هزار و 216 نفر است که بیش از 26 هزار نفر آنان را خانم ها شامل می شوند.

مودی عنوان کرد: 5.18 رقم اختلاف باسوادان میان مرد و زن است که در سیاست گذاری های جدید 85 درصد از فعالیت ها را به بانوان اختصاص دادیم تا توازن بدست آید.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش خراسان شمالی تعداد آموزش دهنده های سوادآموزی را هزار و 222 نفر ذکر کرد و افزود: در حال حاضر 980 نفر در استان در حال فعالیت هستند و دیگر آموزش دهندگان نیز تا پایان آذر فعالیت خود را آغاز می کنند.

وی با بیان اینکه 400 مرکز روستایی و شهری جهت آموزش مشخص شده است، خاطر نشان کرد: اگر تعداد سوادآموزان بیشتر از هفت نفر باشد کلاس برگزار می شود و حتی اگر یک نفر نیز باشند آموزش فردی ارائه خواهد شد.

مودی تاکید کرد: در سال جاری طرح "خواندن با خانواده" را اجرا می کنیم که تاکنون هزار و 337 نفر ثبت نام کردند.

به گفته وی طرح آموزش یارانه نیز در سال گذشته موفقیت 100 درصدی را به دنبال داشته است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی ادامه داد: این استان در حوزه سواد آموزی رتبه سوم کشوری را به دست آورده است، از حوزه آموزش و پرورش جزو 13 استان برتر کشور بوده و طبق سرشماری انجام شده عملکردی بیش از عملکرد مشخص شده کشوری داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: