• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3384-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل سردخانه نگین اترک پارس مطرح کرد:

ذخیره سازی میوه در خارج خراسان شمالی از مشکلات سردخانه داران استان

مدیرعامل سردخانه نگین اترک پارس در منطقه مهمانک شهرستان مانه و سملقان گفت: ذخیره سازی میوه در خارج خراسان شمالی از مشکلات برخی از سردخانه داران این استان است.

ایزانلو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه این سردخانه جزء مدرن ترین سردخانه هایی است که در این استان ساخته شده است، افزود: اما متاسفانه محصولات کشاورزی تولیدی در این استان در خارج استان و یا فقط در یکی دو سردخانه داخل استان ذخیره می شود.

وی ادامه داد: شهرستان مانه و سملقان از باغات انگور بسیار خوبی برخوردار است از سوی دیگر به شهرستان های گرمه، جاجرم و راز و جرگلان نزدیک است اما متاسفانه استقبال خوبی از این ظرفیت به وجود آمده نمی شود.

ایزانلو با بیان اینکه راه اندازی این سردخانه توانسته اشتغال برای مردم این روستا ایجاد کند، اظهار کرد: اما فعالیت این سردخانه به علت استقبال کم کشاورزان و ... به مدت حدود سه ماه است این درحالیست که اگر از این سردخانه حمایت شود اشتغال در این مکان افزایش خواهد یافت.

وی توضیح داد: طی سال جاری یک هزار و 500 تن انگور و 500 تن سیب ذخیره سازی شده است و قرار بر این است یک هزار تن انگور به کشور روسیه صادر شود.

مدیر عامل سردخانه نگین اترک پارس در ادامه با اشاره به اینکه برای راه اندازی این شرکت دو میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات دریافت شده است، تصریح کرد: از آنجایی که فعالیت در این سردخانه به صورت فصلی است بطوریکه کار از اواخر تابستان شروع و به مدت چند ماهی طول می کشد و دیگر کاری تا شروع فصل برداشت بعدی وجود ندارد دوره تنفس پرداخت تسهیلات باید زیاد شود تا توان پرداخت اقساط وجود داشته باشد.

به گفته وی ظرفیت این سردخانه سه هزار تن است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: