• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-5014-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

بهبود ۵۰۷ کودک مبتلا به سوء تغذیه در خراسان شمالی

کمیته امداد خراسان شمالی برای درمان سوء تغذیه در کودکان زیر پنج سال یک میلیارد و ۱۰۴ میلیون تومان در نیمه نخست امسال هزینه کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره)،  حمید خوجانی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان شمالی با اعلام اینکه در نیمه نخست امسال ۵۰۷ کودک مبتلابه سوءتغذیه بهبود یافتند، گفت: در نیمه نخست امسال دو هزار کودک مبتلا به این بیماری تحت حمایت این نهاد قرار گرفتند که با بهره‌مندی از خدمات طرح سوءتغذیه ۵۰۷ کودک بهبود یافتند و کودکان بیمار جدید جایگزین شدند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دو هزار و ۵۰۰ کودک زیر شش سال به خاطر فقر در این استان از سوءتغذیه رنج می‌برند، افزود: این کودکان توسط شبکه بهداشت و درمان شناسایی و برای درمان به این نهاد معرفی‌شده‌اند.

خوجانی با بیان اینکه امسال سرانه سبد غذایی برای این کودکان ۹۲ هزار تومان در نظر گرفته‌ شده است، افزود: طی شش‌ماهه نخست امسال یک میلیارد و ۱۰۴ میلیون تومان برای درمان بیماری سوءتغذیه در کودکان زیر پنج سال هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با اشاره به اینکه سوءتغذیه از جمله بیماری‌هایی است که نیاز به بررسی و مراقبت بیشتری دارد و عدم کنترل این بیماری عوارض جبران‌ناپذیری را برای کودکان به دنبال دارد، ادامه داد: این نهاد علاوه بر ارائه کمک مالی برای رفع این بیماری، اقدام به ارائه آموزش‌های متنوع به مادران این گروه از جامعه هدف کرده است.

خوجانی در ادامه به اجرای طرح هم‌سفره در حمایت از کودکان نیازمند مبتلابه سوءتغذیه اشاره کرد و ادامه داد: خیران می‌توانند برای هم‌سفره شدن با این کودکان به سایت www.hamsofreh.ir مراجعه کنند و مبلغی را به‌صورت ماهیانه یا یکجا برای کمک به این کودکان پرداخت کنند.

وی تأکید کرد: در این طرح امکان مشاهده شهرستان و نقاط مختلف این استان‌ها فراهم‌شده است تا نیکوکاران، نیاز هر منطقه را مشاهده کنند و بر اساس علاقه خود، شهر موردنظر را انتخاب و نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: