• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2287-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

شهرهای خراسان شمالی با کمبود کتاب فروشی مواجه است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: این استان رتبه نسخت کشوری را به لحاظ دارا بودن سرانه فضای کتابخوانی دارد.

حسین فرخنده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: با به بهره برداری رسیدن کتابخانه مرکزی بجنورد، سرانه فضای کتابخانه ای این استان و شهر افزایش یافت.

وی در ارتباط با روستاهای دوستدار کتاب نیز اظهار کرد: خراسان شمالی در بین یک هزار و 300 روستای شرکت کننده در این جشنواره توانست رتبه برتر کشوری را کسب کند.

فرخنده با بیان اینکه در این جشنواره روستای اسفیدان در بجنورد رتبه نخست را کسب کرد، ادامه داد: هر زمانیکه از روستای اسفیدان یاد می شود به یاد پلکانی بودن این روستا می افتیم این درحالیست که این روستا در فرهنگ کتاب خوانی نیز پیش رو است.

وی در ادامه با بیان اینکه خراسان شمالی به لحاظ سرانه فرهنگی یک استان به خصوصی در سطح کشور است، گفت: این امر را می توان از روی فروش بلیط کنسرت ها، سیمنا، تئاتر و فروش کتاب پی برد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه باید بر روی موضوع کتاب خوانی متمرکز شویم و البته کار سختی است، تاکید کرد: توسعه کتابخوانی نیازمند توسعه متوارن در شهر است بطوریکه اگر بر روی چند خیابان اصلی بجنورد متمرکز شویم، فضای فرهنگی کتاب فروشی و یا فرهنگ سرا به ندرت به چشم می خورد.

وی خاطرنشان کرد: باید به موضوع کمبود فضای فرهنگی فروش کتاب در این استان به طور جدی توجه کرد و آن را به عنوان یک مسئله در دستور کار قرار داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: