• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2387-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای فرهنگ عمومی جاجرم بر لزوم اصلاح فرهنگ عمومی در جامعه تاکید کرد

رئیس شورای فرهنگ عمومی جاجرم بر لزوم اصلاح فرهنگ عمومی در جامعه به عنوان یک ضرورت اساسی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ حجت الاسلام موسوی، ضمن گرامیداشت ١٤ آبان ماه روز فرهنگ عمومی افزود: مسئله فرهنگ از مهم‌ترین مسائل جامعه است و در این راستا باید استفاده از موازین و دستورات اسلامی مسائل فرهنگ عمومی کشور را بررسی و راهکار ارائه نماییم.

وی اظهار کرد: اعتقاد دشمن بر این است اگر بتواند فرهنگ غرب را به ما تحمیل کند قادر خواهد بود در سه مرحله قبل هم بر ما در جنگ نظامی و سیاسی و اقتصادی هم پیروز خواهد شد.

امام جمعه جاجرم اضافه کرد: وظیفه ما هم امروز این است که در برابر جنگ فرهنگی دشمن مجهز به ارزش های دینی شده و اهل بصیرت و مقاومت باشیم و تنها در این صورت است که قادر خواهیم بود در تمام جنگ ها دشمن را شکست دهیم .

حجت الاسلام موسوی، با بیان اینکه فرهنگ عمومی در ایران مبتنی بر اصول و معارف اسلامی به شمار می رود، اظهارکرد: دین اسلام افزون بر اینکه یک سلسله مبانی فردی از نظر مسایل اخلاقی و فرهنگی تعیین کرده است، قانون ها و برنامه هایی نیز دارد که روابط اجتماعی افراد را با یکدیگر مشخص می کند، از این رو رعایت عدالت اجتماعی، توجه به معنویات در پیشرفت مادی جامعه و ترویج روحیه جمع گرایی از اولویت ‌های فرهنگ عمومی محسوب می شود.

وی تصریح کرد: فرهنگ عمومی یکی از مهم‌ترین ابعاد فرهنگ است که تاثیری مستقیم بر توسعه دارد و ارتقای آن تنها ناشی از افزایش سطح سواد و دانش جامعه نیست، بلکه نشان از فهم و درک متعالی افراد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: